Sůl života přehled

Sůl života https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203586/bmid_sul-zivota-0Ga-203586.jpg 4 6 6

Výbor z ruské a sovětské satirické a humorné povídkové tvorby vybral, uspořádal a opatřil předmluvou Milan Hrala. Všem, kdo považují humor za koření života, je určen výbor z humoristických a satirických povídek ruských i sovětských autorů. Jsou zde zastoupeni svými díly N.V. Gogol (Kočár), M.J. Saltykov-Ščedrin (Jak jeden mužik uživil dva generály), F.M. Dostojevskij (Krokodýl), A.P. Čechov (Perpetuum mobile), J.N. Tyňanov (Podporučík Cipak), M. Gorkij (Jeden z králů republiky), J. Zozulja (Studio lásky k člověku), M. Zoščenko (O čem zpíval slavík), I. Ilf a J.Petrov (Hrabě Středozemský) a V. Katajev (Nože). Členská prémie r.1972... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sůl života. Přihlašte se a napište ho.

haki34
30.11.2020 4 z 5

Ale jo ! mně se na rozdíl od většiny předchozích čtenářů výběr líbil (ano, knihobudka)..
některé pobavily více, některé méně, užívala jsem si prostředí, absurditu některých situací (poručík CIpak neměl chybu :P)..užívala jsem si tu širokou ruskou duši , problikávající i v kratičkých povídkách.
Nejvíc se mi líbila asi poslední - "Nože"

"Nedělní procházka po nábřeží může člověku docela senzačně předurčit životní dráhu. Paška Kukuškin zahájil svou nedělní procházku kolem Čistých tůní v šest večer. Napřed zašel do moskevského potravinářského kiosku a vypil láhev piva. To mu ihned předurčilo správný životní postoj a střídmost..."

Doporučuji !!!

JointlieKat94
14.01.2019 3 z 5

No, pár povídek se mi líbilo.. ale jinak, asi nic pro mně. :)

Hospodyňka
13.02.2018 3 z 5

Líbila a musím souhlasit s komentářem, že je dobrá jako seznámení se s ruskými autory.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sůl života v seznamech

v Právě čtených1x