Succubus přehled

Succubus https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136393/succubus-136393.jpg 4 52 52

aneb Běs sviňavý ženský. Mistrovské vyprávění o historii odsouzení krásné saracénské dívky má sociálně historické pozadí a skvěle charakterizuje paradigma středověku. Strašidelná historie napsaná k příkladné výstraze proti hříšným tělesným choutkám o bujné mouřenínce, která byla v patnácti letech pokřtěna, dána do kláštera, odkud uprchla po čase v mnišském převlečení. Její zachránce ji štědře zasvětil do tajů a blažeností Kupidových...... celý text

Literatura světová Novely Erotika
Vydáno: , Rudolf Škeřík

Le Succube , 1937

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Succubus. Přihlašte se a napište ho.

Politre
25.03.2024 5 z 5

Mistrně vtipné mrazivé přelíčení s běsem sviňavým ženským, převyprávěný jazykem páně Balzacem a zachovávajíc punc středověké mluvy a výraziv, tak aby zachován byl dojem co nejvěrnější doby minulé. Ukazuje, že lidi baží po bohatství a skutků hrozných se na nevinných pro groše budou dopouštěti a dopouštějí dodnes. To a ještě více je řečeno ve spisu tomto páně Honoré de Balzac.

Afilada
21.05.2021 4 z 5

Jediný Balzac, kterého jsem přečetl od začátku až do konce.

Kerberos
18.11.2020 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu -ne čtenou,ale namluvenou jako rozhlasovou hru.Pěkný zážitek,oslava krásy,lásky a také zabedněnosti lidí .

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Succubus v seznamech

v Právě čtených1x