Štyri posledné veci přehled

Štyri posledné veci
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494354/bmid_styri-posledne-veci-sI2-494354.jpg 5 2 2

O smrti často uvažujeme ako o konci, hoci ona je v skutočnosti začiatkom večného života. Smrť, súd, nebo a peklo, ktoré sa často nazývajú „štyrmi poslednými vecami“, v nás vzbudzujú bázeň a strach, no veľa svätých svedčí o tom, že kontemplácia týchto veľkých tajomstiev prináša hlboký duchovný úžitok. Asi žiaden z nich však neprenikol do štyroch posledných vecí hlbšie ako najväčší teológ v dejinách – svätý Tomáš Akvinský. Na stránkach tejto knihy nám jej autor Kevin Vost prístupným spôsobom sprostredkúva jadro učenia a myšlienok anjelského učiteľa o posledných veciach a o úžasných zážitkoch, ktoré nás čakajú v nebi. V knihe nájdeme odpovede aj na tieto otázky: Idú naše duše po smrti rovno do neba alebo do pekla? Môžu duše niekedy opustiť nebo alebo peklo? Budú deti, ktoré zomrú bez krstu, podliehať večnému trestu? Kde sa v Písme hovorí o očistci? Prečo by sme sa mali modliť za zomrelých a k svätým? Vieme predpovedať čas posledného súdu? Budú hriešnici „ponechaní“ na zemi? Aké staré budú vyzerať naše telá po zmŕtvychvstaní? Budú zatratení a démoni jedného dňa vyslobodení z pekla? Neobávajme sa dlhých, ťažkopádnych teologických traktátov - na naše nástojčivé otázky pohotovo odpovedia krátke zhrnutia v jednoduchom a zrozumiteľnom jazyku. Pozvime teda anjelského učiteľa, aby nás sprevádzal na nebeskej okružnej ceste po štyroch najdôležitejších veciach zo všetkých – po štyroch posledných veciach.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Zachej

Aquinas on the Four Last Things: Everything You Need to Know about Death, Judgement, Heaven, and Hell , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Štyri posledné veci. Přihlašte se a napište ho.

zuvacka
12.12.2022 5 z 5

Obdivujem autora, že takú náročnú vec ako Suma teologická vedel preložiť do zrozumiteľnej reči bez rozriedenia. Rešpekt. Môj vlastný odhad je, že za ťažkou zrozumiteľnosťou Sumy je Tomášova úcta k predchodcom - chce odpovedať na každú z ich námietok poctivo, až tak akoby mali byť s jeho argumentami spokojní oni osobne (čo mu samozrejme slúži ku cti).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Štyri posledné veci v seznamech