Strážni anjeli přehled

Strážni anjeli https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/440542/bmid_strazni-anjeli-8yJ-440542.jpg 4 86 86

V malom floridskom meste Seabrook zastrelili mladého právnika Keitha Russa, keď večer pracoval pri svojom stole. Vrah nezanechal stopy. Nebolo svedkov ani motívu. Polícia však čoskoro začala podozrievať mladého černocha Quincyho Millera, bývalého klienta Keitha Russa. Quincyho postavili pred súd a odsúdili na doživotie. Dvadsaťdva rokov bol vo väzení a trval na svojej nevine. Nikto ho však nepočúval. Nemal právnika, nikoho, kto by mu pomohol. Zo zúfalstva po rokoch napíše list malej neziskovej organizácii Guardian Ministries, ktorú vedie Cullen Post, právnik a súčasne episkopálny kňaz. Guardian Ministries sa venuje iba špecifickým prípadom nespravodlivo odsúdených väzňov. Cullen Post cestuje po celej Amerike, bojuje za obete justičných omylov a stará sa o klientov, na ktorých systém zabudol. Prípad Quincyho Millera je trochu odlišný. Keitha Russa zavraždili mocní bezohľadní ľudia a tí nechcú, aby sa Quincy dostal na slobodu. Pred dvadsiatimi dvoma rokmi zabili jedného právnika a bez váhania by sa zbavili aj ďalšieho. John Grisham vo svojom novom románe, ktorý sa okamžite umiestnil na prvom mieste v rebríčku bestsellerov New York Times, prináša čitateľom klasický právnický triler – a ešte čosi navyše.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Guardians , 2019

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strážni anjeli. Přihlašte se a napište ho.

Aymira
31.01.2024 3 z 5

Něco tomu chybělo. Nějaká gradace, moment překvapení, závěrečné drama... Jinak jde o dobrý vhled do amerického právního systému.

Už ale nikdy z hlavy nevyženu krokodýly. (Jen mě napadá, že na Floridě žijí aligátoři, ne krokodýli –mají to v Karibiku stejně a šlo o špatný překlad, nebo ne?)

čef
04.01.2024 5 z 5

Napsáno na základě skutečných případů z činnosti organizace za propuštění nespravedlivě odsouzených pachatelů, převážně vražd apod. Jistě velmi poutavé téma a děsné statistiky množství těchto nevinných obětí soudního systému USA. V této knize byly zkombinovány dva případy s třešničkou odhalování skutečného pachatele. Romány Johna Grishama mám velmi rád a tak jsem musel opět odložit spaní na pozdější čas.

minirock
17.11.2023 4 z 5

Po čase jsem opět sáhl po Grishamovi a utvrdil se v rozhodnutí jeho knihy už nekupovat. A to jich mám přes třicet. Zlatá devadesátá léta kdy napsal svoje nejlepší romány - Firma, Klient, Vyvolávač deště, jsou pryč. Dnes už je to jen stín tehdejšího Grishama. Ochránci nejsou špatná kniha, rozhodně se dají číst ale to strhující napětí které vyzařovalo z jeho ranné tvorby je pryč. Za týden už jsem skoro nevěděl o čem kniha je. A to na takového autora jako je John Grisham není dobře. Ale jak píše pode mnou Ivan F, i já čekám dál.

Knižní novinky (49. týden)

29.11.2020

Pozorne počúva a ako vždy nehovorí veľa. Koľko z nás má priateľa, ktorého zaujíma, čo robíme, a je ochotný počúvať celé hodiny?

Kniha Strážni anjeli v seznamech

v Právě čtených1x