Strašidlář - Mezi námi vílami přehled

Strašidlář - Mezi námi vílami https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173396/strasidlar-mezi-nami-vilami-173396.jpg 4 11 11

Věčně mladá víla Slavomila z Vysočiny vypráví, jak je to vlastně s vílami a čím se od sebe odlišují. Podobně jako je tomu u lidí existují víly hodné i zlé, pracovité i líné, chytré i přihlouplé, potměšilé i vlídné, ale i potrhlé. Liší se také tím, co dělají a co se musely naučit, než je jejich královna pustila z vílí říše na svět. A co se jim stane, když to nedělají. Na takovou vílu, která neplní svůj úkol, se třeba přižene vítr a rozfouká ji na cáry mlhy. Anebo se změní v divoženku či smutnou bludičku. Čtenáři zjistí, že jsou víly studánkové, lesní, luční, i mnohé jiné, a Slavomila se zmiňuje také o některých zvláště pozoruhodných a cizokrajných vílách, které pocházejí kupříkladu z africké Sahary. Na začátku a na konci knížky je mapka s výskytem víl na našem území, můžete si tak zjistit, kde která přebývá.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strašidlář - Mezi námi vílami. Přihlašte se a napište ho.

Liduka
04.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Spoiler: Kniha je moc pěkná, krátké příběhy se hodí na čtení před spaním. Akorát na můj vkus končí hodně příběhů špatně.

téravokudlaná
05.02.2021 5 z 5

Je dobré že v knížce je i mapka pro výskyt víl, dobrá knížka pro menší děti

jarabr
27.01.2019 3 z 5

Povídání o vílách různých druhů, kde se vyskytují, co provádějí. Několik málo zajímavých, zbytek takový nijaký. Ani to nejsou pohádky, spíš jen takové jako vyprávění odněkud z besedy. Použitá slovní zásoba je občas úplně mimo to, co by děti mohly pochopit, takže je potřeba vysvětlovat. Jednu hvězdičku navíc přidávám za ilustrace.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Strašidlář - Mezi námi vílami v seznamech