Strašidelný hotel přehled

Strašidelný hotel https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/106674/bmid_strasidelny-hotel-fkO-106674.jpg 4 87 87

Kriminální příběh z prostředí viktoriánské společnosti. Případ tajemné vraždy je líčen tak poutavě, že mu neubralo nic na účinnosti ani téměř devadesát let, kdy román poprvé vyšel, ani konkurence moderních detektivek.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Smena

Haunted Hotel , 1878

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strašidelný hotel. Přihlašte se a napište ho.

StrYke
10.04.2024 3 z 5

Po Strašidelném hotelu jsem sáhl po přečtení Ženy v bílém. Spousta věcí je oběma knihám společná, včetně atmosféry a povahových prvků hlavních postav. Strašidelný hotel je navíc ale protkán jistým nadpřirozenem. Musím bohužel napsat, že stejně jako slavnější Žena v bílém, i toto dílo je dnes již značně zastaralé. Na vysvětlení zápletky jsem si sice musel trpělivě počkat (není předvídatelné), ale některé pasáže se táhly a nic se mnou nedělaly, protože zkrátka nejsou již dávno aktuální. Jedna myšlenka na závěr: Celou dobu jsem čekal, že viníkem bude někdo jiný a že na konci bude nějaký obrovský plot twist. I když spousta, spousta okolností této mé teorii nahrávala, nakonec jsem se tohoto "oficiálního" vysvětlení nedočkal. Zároveň jsem ani stejnou teorii nenašel nikde na internetu, takže pravděpodobně nebyla autorovým záměrem. Pokud jste na konci také cítili nějaké tajemství skryté mezi řádky, dejte mi vědět.

medlovice
30.03.2024 5 z 5

Taková zvláštní atmosféra dýchá z této knihy. Není jako dnešní krváky ale něco do sebe to má. Odpočinková četba třeba na chatu.

janina66
29.02.2024 4 z 5

Moc se mi kniha líbila.
Čtivá, záhadná, strašidelně tajemná.
Na to, v kterém roce byla napsána, tak super.
Četla jsem již dříve Žena v bílém.
Také výborné. Určitě si od autora opět něco přečtu.

Nové eknihy zdarma (duben)

08.04.2020

anglická, 1824 - 1889
1993  78%Měsíční kámen
1974  80%Žlutá maska
1971  71%Strašidelný hotel
1988  74%Mesačný kameň sv. 2.
1977  82%Žena v bílém