Strach přehled

Strach https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5243/strach-5243.jpg 3 58 58

Kdo může tuto knihu doporučit lépe než Stephen King, současný mistr hororového žánru, který o ní prohlásil: "HROZIVÉ. Kniha Strach od L. Ron Hubbarda je jedna z mála knih v tomto mrazivém žánru, která si skutečně zaslouží přeceňované označení "klasika" ve smyslu, toto je klasický příběh o plíživém surrealistickém strachu a hrůze. Jestliže nejste proti studenému mrazení v zádech - opravdu hrozivému - a ještě jste nečetli STRACH, tak říkám, přečtěte si ho ještě dnes. Nečekejte na temnou deštivou noc. Tahle knížka je jedna z opravdu, opravdu dobrých."... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Deus

Fear , 1951

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Strach. Přihlašte se a napište ho.

Meda77
15.12.2021 3 z 5

Zcela průměrná hororovka, nadprůměrná by byla asi ve své době, ale teď již tak slabý průměr. Nápad dobrý, ale zpracování mi připadá takové nedodělané jak štrůdl bez jablek.

veronika4001
28.10.2020 5 z 5

Tato kniha splňovala veškeré podmínky strachu. Z velké části se jedná o klasický (psychologický) horor a my se tady ocitáme nejen v hororové klasice, ale i v žánru na úpatí hororu a sci-fi. Sledem hororových událostí a vypracovaností právě k bodu sci-fi se touto knihou mohl inspirovat S. King při psaní jeho slavného TO. Překvapuje mě nízké bodové hodnocení, které nepřičítám kvalitě knihy, ale spíše jejímu malému ohlasu (reklamě), neboť v mnoha pasážích mi opravdu připadalo, že čtu Kingovo TO. V tomto okamžiku nevím, která kniha vznikla dříve, ale obě mají hodně společného. Knihu velice kladně hodnotím, protože jako horor má opravdu vysoký dosah.

RanMori
29.02.2020 2 z 5

Přestože autor na začátku píše, že ač se může kniha zdát zmatená a nedávající smysl, vše je dokonale promyšlené a smysl to dává.
No tak mně bohužel ne. Fakt jsem ten konec nepochopila. Nápad s kloboukem a 4 chybějícími hodinami byl super, ale proplétání se světem démonů bylo podáno tak dobře zmatečně, až jsem nepochopila, jestli se to teda děje nebo ne nebo co.
A navíc by podle mě bohatě stačila zápletka hledání klobouku a vysmívání se démonům, bez toho rádoby plotwistu o tom, kdo hlavní hrdina a jeho přítel vlastně jsou. To mi přišlo vyloženě už přetuněné a zbytečné... a v souvislosti s koncem to vlastně ani nedávalo smysl...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Strach v seznamech

v Právě čtených1x