Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve přehled

Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128944/bmid_storm-10-kroniky-pandarve-1-pirati--LxX-128944.jpg 4 24 24

Kreslíř Don Lawrence vytvořil imaginativní svět, v němž je hlavní hrdina vrhán z dobrodružství do dobrodružství v rafinovaných příbězích, které jsou rozděleny do dvou cyklů. Na úspěchu příběhů se významnou měrou podílel i scenárista Martin Lodewijk. První české vydání Storma uvádíme chronologicky desátým příběhem, jímž začíná cyklus Kroniky Pandarve.... celý text

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Storm 10 - De Kronieken van de Diepe Wereld 1: De Piraten van Pandarve , 1983

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve. Přihlašte se a napište ho.

kikikrat
24.06.2020 3 z 5

Není to špatné ale asi bych si potřebovala přečíst co bylo předtím a vlastně i potom. Nicméně děj mě bavil.

miso98
14.05.2020 3 z 5

plne sa stotoznujem s komentarom od trudosa nizsie.
dostal som sa k tomuto kusku uplnou nahodou - ale vyzera to na super dielo - len mi k tomu chybaju zvysne casti (predchadzajuce), sirsi kontext... ale pozeram ze martinus ponuka nejaku cast toho komiksu - takze sa po tomto titule este urcite pozriem!! ;-)

Ivan Kučera
17.07.2019 2 z 5

Storm (nemýliť s legendou z Bubliniek) to má u nás komplikované. Hoci ide o európsky kult, prvý raz vyšiel v Čechách iba v podobe malej ochutnávky: v roku 1993 v časopise Comics Arena. Potom sa k postave vrátilo až CooBoo v roku 2012 (!), keď vydalo album Piráti z Pandarve. A potom v roku 2019 Crew vyslalo do sveta zbierku obsahujúcu prvých 5 príbehov. Album z roku 2012 na to išiel podobne čudne, ako svojho času iná európska klasika vydávaná českým vydavateľom - Thorgal. Aj z toho u nás prvýkrát vyšiel prekvapivo nie prvý diel, ale až siedmy (!). U Storma bola situácia podobná, keďže CooBoo sa rozhodlo čitateľov so Stormom zoznámiť prostredníctvom s jeho v poradí až desiatym (!) dielom. U Thorgala to nevadilo, pretože bola rafinovane vybratá časť, ktorá bola v rámci série prequelom a tak paradoxne siedmy diel pôsobil ako prvý. U Storma sa bohužiaľ nič také nekoná a má to približne rovnaký účinok, ako keby ste nikdy nepočuli o Star Wars a zrazu by vám ktosi pustil 20 minút zo stredu Epizódy IV a nadšene sa vás pýtal, čo si o nej myslíte. Viem, že desiaty diel mal byť v rámci ságy novým začiatkom, ale stále to pôsobí ako keď vás hodia do vody a neviete plávať. Album Storm: Piráti z Pandarve je vytrhnutý z kontextu a ak ste o ňom doteraz nepočuli a toto bude vaše prvé stretnutie s ním, tak sa obávam, že bude zároveň aj posledným. Možno ak by som sa s ním kedysi stretol ešte ako dieťa, bol by dnes mojou srdcovkou. Lenže nestretol. Hlavný hrdina je nijaký, ani ostatné postavy nezaujmú. Ukecané, ťažkopádne, napriek množstvu akcie statické a nezáživné. Svet Pandarve je ťažšie zrozumiteľný, často som sa v ňom strácal. Scenár pritom bol paradoxne jednoduchý, povedal by som až naivný (v čele s umelými dialógmi „Ó, mí věrní služebníci!“). Body k dobru dávam za nostalgiu (cítil som sa znova ako chlapec, ktorému otec v 90. rokoch zo zahraničnej cesty doniesol exkluzívny zahraničný fajnový komiks a ja som pri jeho čítaní nedýchal) a za krásnu, podmanivú vizuálnu stránku. Inak si myslím, že Storm fakt poriadne zostarol (asi ako Rahan).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Storm 10 Kroniky Pandarve 1: Piráti z Pandarve v seznamech

v dalších seznamech1x