Stopa vede k Renému přehled

Stopa vede k Renému https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120090/bmid_stopa-vede-k-renemu-YtV-120090.jpg 4 6 6

Kniha o Paulu Thumelovi nejlepsim agentovi ktery pracoval pro Ceskoslovensko pred a za valky popraven v Terezine.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stopa vede k Renému. Přihlašte se a napište ho.

Messilina
03.08.2019 4 z 5

Velmi zajímavá kniha o tom, že ani fašistické Německo nebylo černobílé.

borsalino_csfd
19.11.2016 3 z 5

Ucelená kniha o našem významném agentovi před a v první polovině druhé světové války Paulu Thümmelovi, než byl v březnu 1942 definitivně zatčen. Jeho osobní motivace i jeho konec jsou dost mlhavé, což podporuje dosti konspirativní závěr knihy. Myslím, že by si téma zasloužilo lepší zpracování s novými informacemi z archivů. Ale jako základ kniha zafungovala dobře.

pavel80
12.01.2016 5 z 5

Velmi čtivým způsobem podané osudy Paula Thümmela, nejdůležitejšího a nejpřínosnějšího agenta, jaký kdy pracoval pro Československo, a jednoho z nejlepších agentů všech dob vůbec, odhalující počátky jeho spolupráce s československou tajnou službou v třicátých letech, přes obtížná válečná léta protektorátu, až po jeho smutný konec doslova pár dní před koncem války. Kromě něj je v knize vylíčen i s P. Thümmelem svázaný příběh jednoho z nejstatečnějších českých válečných odbojářů, vlastence a hrdiny, škpt. Václava Morávka. Byť je kniha již starší, rozhodně neztratila nic ze své atraktivity pro ty, které tato problematika zajímá. Určitě doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stopa vede k Renému v seznamech