Stíny Osvětimi přehled

Stíny Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493038/bmid_stiny-osvetimi-erO-493038.jpg 4 20 20

Neviděly se 50 let. Teď nastal čas postavit se stínům minulosti Padesát let neviděla Charlie svou nevlastní matku a nevkročila do rodného domu. Teď je však Alma vážně nemocná – a právě tento víkend se o ni nikdo jiný nemůže postarat. Jakmile Charlie překročí práh domu, vrací se jí vzpomínky na všechno to ponížení. Zdá se, že nic nedokáže přehlušit její nenávist. Pak ale Alma začne vyprávět. O válce, o tom, kolik lidí se vejde do vagónu na uhlí a co je to skutečný hlad. A taky o experimentech, Bloku 10, o Osvětimi… Pomůže děsivé svědectví překlenout vzájemnou propast?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stíny Osvětimi. Přihlašte se a napište ho.

veronika6Y4R
10.04.2024 4 z 5

Hezky zpracované téma, jak se stal holocaust stigmatem a zatížením pro další a občas nic netušící generace. Myslím, že krutá láska je přirovnání. Trochu mi vadilo písmo a zarovnání textu, bylo pro mě jako čtenáře rušivé, ale příběh je zajímavý a hezky zpracovaný.

Aghatte
11.11.2022 5 z 5

Silné, zacloumalo to se mnou, nejen Osvětim, ale i kruté dětství.
Podáno velmi sugestivně, všechny ty pocity, myšlenky, nenávist oscilující se soucitem, dcera zničená nevlastní matkou na celý život, ta zničena táborem navždy.

alexis818
01.09.2022 4 z 5

Jak válka a koncentrační tábor může ovlivnit životy ještě dlouho po válce.Zajimave zpracované,líbilo se mi to.

Billy Summers, Medovník s pepřem a další knižní novinky (20. týden)

15.05.2022

Kniha Stíny Osvětimi v seznamech