Stín spánku přehled

Stín spánku https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86744/bmid_stin-spanku-eaD-86744.png 3 38 38

V novele Stín spánku I.H. osvědčuje schopnost zachytit kultivovaným stylem psychiku současné ženy. Komorní příběh třiatřicetileté magistry farmacie zasazuje do nemocničního prostředí kolem umělé ledviny. Hrdinčiny milostné vztahy i snahu uspořádat si život dle vlastních představ ovlivní nevyléčitelná ledvinová choroba jejího partnera.Ve výstavbě příběhu nechává Hercíková působit kontakt s nemocí jako katalyzátor hrdinčiny lidské prměny. Z nerozhodné, instinktivně jednající ženy se stává člověk, který ví, co chce, co je v životě důležité a čemu je třeba se obětovat.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stín spánku. Přihlašte se a napište ho.

barbarera
07.04.2016 4 z 5

Náhodou, při třídění kopců knih po dědovi, mě zaujala tato malá knížka z lékařského prostředí. Zpočátku jsem ji vnímala jako lehkou prózu, která se dobře čte před spaním. Když došlo k rozuzlení příběhu, tak mě přakvapilo, jak dokonale popisuje psychiku a chování hlavních postav při zjištění závažné diagnózy.

maximka
04.02.2016 3 z 5

Zajímavé téma jak osobní, tak zdravotní. Styl psaní je trochu strohý, málo popisný, nejsou zde příliš prožívány emoce. Konec je velmi překvapivý a v jistém směru také otevřený.

Marika Vanova
08.07.2014 3 z 5

Knihu jsem přečetla na dovolené, dalo se to číst, zajímavě propletený příběh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stín spánku v seznamech

Iva Hercíková