Stín bohů přehled

Stín bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535962/bmid_stin-bohu-6614445821dea.jpg 4 113 113

Krvopřísežní série

Tohle je svět krve, drápů a ostrých čepelí, svět předčasné a bolestivé smrti. Bitevní plání Vigríd, kde před staletími umírali bohové, se šíří zvěsti o válce, a tak slávychtiví jarlové i samozvaní králové svolávají své věrné. A zatímco se šikují a narychlo uzavírají nová spojenectví, pátrají po čemkoli, co by v nadcházejících bojích posílilo jejich šance. Kosti mrtvých bohů, magií nasáklá krev poskvrněných nebo obávaná monstra, jež se po pádu Snaky vyvalila z vaesenské jámy – to vše jim může v nastalém chaosu poskytnout nemalou výhodu a nakonec třeba i vytoužené vítězství. Mezitím nezlomná Orka stopuje vrahy svého muže, kteří jí unesli jediného syna, uprchlý otrok Varg se ocitá mezi Krvopřísežnými, o jejichž činech pějí skaldové u večerních ohňů, a domovem odvážné štítonošky Elvy se stává drakkar plný zuřivých válečníků. Jenže nitkám osudu odedávna vládne vyšší síla a ta má s trojicí nevšedních hrdinů vlastní plány První díl oceňované fantasy ságy, která se odehrává v severském světě plném mýtů, magie a násilí. MP3 ke stažení (1128,8 MB)... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

The Shadow of the Gods , 2021

Interpreti: Anna Fixová , Klára Cibulková , Jan Teplý

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stín bohů. Přihlašte se a napište ho.

trudoš
18.05.2024 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší epická fantasy s vikingskou tématikou. Pravdou je, že John Gwynne pouze přiznává inspiraci severskou mytologií, namísto toho, aby příběh zasadil do známých kulis mrazivé Skandinávie. Vytváří si vlastní svět, ovšem předobraz je zřejmý i pro slepé a hluché. Ústřední premisa Krvopřísežných je přitom značně podmanivá – poté co skončila válka bohů a svět zůstal v troskách, lidé na své „ochránce“ definitivně zanevřeli. Jejich monstrózní pozůstatky se povalují tam, kde zemřeli a každý se snaží zapomenout na zkázu, jakou způsobili. Je ale otázkou času, než nějaký chytrák někoho z padlých oživí…
Vyprávění se drží tří dějových linií, sledující osudy tří různých hrdinů, jež se díky velmi krátkým kapitolám mezi sebou svižně střídají. Škoda jen, že prakticky až do samého konce není jasné, o čem trilogie bude pojednávat. Ovšem průběžný vývoj jednotlivých zápletek, heroická atmosféra, stylové prostředí a v neposlední řadě uhrančivé kulisy udržují čtenáře neustále v napětí.

KubaHanzelin
10.05.2024 2 z 5

Krásná obálka, dle anotace zajímavá zápletka, severská mytologie.. kde by se to mohlo pokazit?
No, téměř všude, nesympatické hlavní postavy, spousta postav a tedy hromada jmen k zapamatování, otřepaný děj..
Těžko bych hledal nějaké pozitiva, snad jen ten konec vypadal zajímavě, i když mi to trochu přípomínalo Hobita jak knižně, tak hlavně filmově a konec druhého dílu aneb - "Co jsme to provedli"
Za mě tedy velké zklamání s velkým potenciálem

Eiktirin
19.04.2024 5 z 5

Pro milovníky fantasy a severské mytologie naprostá bomba.

Kniha noci, Stín bohů a další knižní novinky (43. týden)

23.10.2022

Kniha Stín bohů v seznamech

v Právě čtených15x
v dalších seznamech6x

Vikingové švédská literatura meč a magie fantasy hrdinská fantasy

John Gwynne
britská, 1968