Stíhače asteroidov přehled

Stíhače asteroidov
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231888/bmid_stihace-asteroidov-WyC-231888.jpg 4 9 9

Utópia z tretieho tisícročia, ktorá bola aj úspešne sfilmovaná. Nekonečné priestory vesmíru križujú flotily stíhačov. Pomáhajú udržiavať bezpečnosť vesmírnej premávky zneškodňovaním meteoritov. Súčasne sa venujú bádaniu vesmíru, lebo na palube okrem kozmonautov sú aj vedci. Ľudstvo na Zemi už nepozná vojny, krajiny neudržiavajú vojská, nevyrábajú sa ničivé zbrane. Cudzia mu je myšlienka mariť ľudské životy v nezmyselných vojnách. Dokladom spoločnej tvorivej práce celého ľudstva sú medzinárodné posádky vesmírnych lodí. Aké je však prekvapenie posádky stíhača asteroidov 408, keď naďabí na cudziu loď zvláštneho tvaru. Tajomná raketa neodpovedá na ich signály a hrozivo mlčí. Medzi členmi stíhača začína sa rosiť domnienka, že v neznámej rakete môže byť posádka z inej planéty. Pozemšťania od vekov túžili poznať bytosti z iných planét, ale nikdy si nepredstavovali, že by ich prvé stretnutie mohlo byť nepriateľské . . . Zdá sa však, že tentoraz je katastrofa nevyhnutná . . .... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Mladé letá

Asteroidenjäger , 1974

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stíhače asteroidov. Přihlašte se a napište ho.

former3980
13.10.2021 2 z 5

SPOILER. Tak úprimne - toto bolo pre mňa veľké sklamanie na to, koľko som túto knihu zháňal. Anotačka sľubovala veľa, ale realita je iná. Kým sa to rozbehne, ste už za polovicou knihy. Dovtedy slaboduché opisy, kto ku komu inklinuje ako v nejakom džúsovom románe. Zaujímavé to začne byť vo chvíli, keď sa zjaví tá záhadná raketa v tvare V a neodpovedá. Napokon vysvitne, že nie je zo žiadnej cudzej galaxie, ale od nich. Akurát sa po havárii s meteorom prelomila skoro v polovici a preto ten záhadný tvar. Carlos Rasch má meno v tomto žánri a v roku vydania to mohla byť pecka. Ale poznám x lepších sci - fi, ktorých prečítanie ani dnes po desiatkach rokov nepovažujem za stratu času. 55%

BUBO26
12.04.2015 4 z 5

V detstve jedna z mojich obľúbených.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stíhače asteroidov v seznamech

Autorovy knížky