Konec Říše přehled

Konec Říše https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9940/bmid_konec-rise-klu-9940.jpg 4 20 20

Sten série

< 8. díl

Konečně výbušné finále Stenových dobrodružství. Nesmrtelnost věčného Císaře se chýlí ke konci. Prožijte se Stenem jeho závěrečnou honbu za pokladem, kdy on a jeho druzi vystopují zdroj Císařovy moci: antihmoty dvě. Objevte tajemství minulosti Věčného Císaře: Kdo je? Odkud přišel? A jak se stal nesmrtelným? Sledujte, jak se loajální Sten stane zrádcem a obrátí se proti Věčnému Císaři, aby zachránil sám sebe… a Říši!... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Perseus

Empire's End , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konec Říše. Přihlašte se a napište ho.

Luigi1
18.12.2023 5 z 5

Pěkné zakončení moc se mi to líbilo

B4LU
04.09.2023 4 z 5

Důstojné zakončení série, které důsledně uzavírá potřebné konce příběhu - především kdo je Císař a jak se ke svému jobu dostal - ale je znát, že je to už "klidnější" dojezd, protože to hlavní finále nám přinesla Smršť. Přesto knihu člověk odkládá s jistou melancholií, protože za těch osm knih člověku ty postavy k srdci prostě přirostou.
Jsem každopádně velice rád, že série ani po letech to kouzlo neztratila. Dá se číst jako jednoduché akční béčko, což jsem ocenil v těch patnácti, ale zároveň je tam spousta cynických pomrkávání ohledně politikaření a podobných věcí, které naopak ocením dnes. Plus je to velmi zábavné béčko.

TERRORDROME
12.06.2019 4 z 5

Takže sme došli do bodu keď večnému cisárovi dočista hrabe, je z neho solídny Caligula a Nero v jednom a jeho bývalý najlepší agent Sten musí proti nemu zmobilizovať všetkých vesmírnych partizánov a proletárov. Po grandióznom planetárnom antihmotovom atentáte nasleduje až prekvapivo podrobná pasáž kde samotný cisár spomína ako sa stal z Havajského špinavca vládca vesmíru a "nesmrteľník". V tej chvíli už to ale začnú rozmotávať aj hrdinovia a môže nastúpiť vražedné finále v inom vesmíre. Posledný Sten má všetko čo by mal mať, odpovede na dávne tajomstvá aj poriadne napätie, ale ten pomyselný dramatický vrchol sme už proste minuli už v predchádzajúcej Smršti a tak sa Koniec Ríše musí kvázi uspokojiť so štyrmi hviezdičkami na vesmírnom pozadí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konec Říše v seznamech

válečné sci-fi