Šťastné a hrůzostrašné: Anglické vánoční horory přehled

Šťastné a hrůzostrašné: Anglické vánoční horory
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533749/bmid_stastne-a-hruzostrasne-anglicke-van-65e8af327aa47.jpg 4 115 115

Vánoční čas, kdy temnota uchvacuje největší část dne a srdci všech smrtelníků prostupuje zvláštní směs veselí i neklidného očekávání, je dobou jako stvořenou pro vypravování tajuplných a strašidelných příběhů. Předložená antologie představuje šestici do češtiny dosud nepřeložených strašidelných vánočních povídek od známých i méně známých britských autorů 2. poloviny 19. a počátku 20. století v čele s Algernonem Blackwoodem a Charlotte Riddellovou. Příběhy nesoucí se v duchu klasické viktoriánské tradice, v nichž se často stírá hranice mezi naším a oním světem, čtenáře zavedou do starých panských sídel, kde není nouze o tmavé kouty a legendami opředené pokoje, i na skalnaté pobřeží, jehož nespoutaná malebnost učaruje mladému páru, který se zde navzdory neblahé pověsti rozhodne usadit. Zažehněte svíčku a vkročte do světa, kde smrtí nic nekončí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Šťastné a hrůzostrašné: Anglické vánoční horory. Přihlašte se a napište ho.

Ctucomamrada
04.01.2024 5 z 5

Docela sranda, ale nic hlubokého nebo obohacujícího.

LuckaLO
02.01.2024 4 z 5

Jsou to spíš strašidelné historky než horory, ale mají atmosféru, dobře se čtou a hodně mě baví. Taková příjemná oddychovka. Nejvíc se mi líbil Cestovní vak, tam mě i lehce zamrazilo v zátylku.

ViktorieMars
28.12.2023 3 z 5

Kniha dá v období Vánoc krásnou ponurou atmosféru. Líbilo se mi i prostředí staré temné Anglie. Ale povídky samotné nejsou nic extra. Celkově to ale hodnotím určitě kladně a přečtu si i pokračování.

Knižní novinky (41. týden)

10.10.2021

Kniha Šťastné a hrůzostrašné: Anglické vánoční horory v seznamech