Imzadi přehled

Imzadi https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48320/imzadi-48320.jpg 4 61 61

Komandér William Riker a lodní poradkyně Deanna Troi spolu dlouho před společnou službou na Enterprise prožili bouřlivý milostný románek. Nyní vášně ochladly a bývalí milenci spolu pracují jako přátelé. Vzpomínky však přetrvávají a Riker s Troi jsou nadále Imzadi - významný betazedský pojem, který popisuje svazek, jež je stále pojí. Během citlivých jednání s agresivní rasou jménem Sindareenové Deanna Troi za tajemných okolností onemocní a zemře. Ovšem její smrt je pouze začátkem riskantní výpravy komandéra Rikera, výpravy, která jej provede časem, postaví proti nejbližším přátelům a přinutí volit mezi nejpřísnějším pravidlem Hvězdné flotily a tou, které říká Imzadi.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Imzadi , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Imzadi. Přihlašte se a napište ho.

mirRa_cze
30.12.2023 5 z 5

Za mě asi nejlepší non-canon Star Trek kniha.

Po 20 letech jsem si to přečetl podruhé a pořád je to skvělé. Ačkoli dnes již vnímám, že je to jednodušší literatura, tak to není hloupé, je to zábavné, a příběhová linka dává smysl. Rozhodně doporučuji.

Lukas12345
25.10.2021 4 z 5

Za mě parádní Star Trek, jeden z nejlepších od Peter Davida a obecně jeden z nejlepších vůbec!

Adasin
04.08.2020 5 z 5

Opravdu nádherné. Vždycky mě mrzelo, že se vztah Willa a Deanny v seriálu tolik neřešil, o to víc mě ale tahle kniha potěšila. Sice to není kánon, ale dovedla bych si to klidně představit jako (dvoj)epizodu seriálu. K pochopení děje je pochopitelně nutné znát seriál, minimálně tedy do konce třetí série (část děje na Enterprise D se odehrává před Borgskou krizí) - na seriál je tu docela dost narážek - na to, co se už stalo, objeví se několik i vedlejších postav, zmíní se "Enterprise včerejška" a znovu se vrátíme k Farpointu . Stejně jako v seriálu, i tady jsou skvěle zvládnuté cestování a manipulace časem - všechno dává smysl. Děj se nejdřív může díky skokům mezi různými časy zdát nepřehledný, ale pak není problém se v něm zorientovat, zvlášť, když velká část je věnována jen začátku jejich vztahu. Kniha je poutavě napsaná - milá, vtipná i dojemná. Měla jsem problém se od ní odtrhnout, dlouho se mi nestalo, že by se do knihy takhle zažrala a kašlala na většinu ostatních věcí. 10/10

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Imzadi v seznamech