Srdcu nerozkážeš přehled

Srdcu nerozkážeš https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321252/bmid_srdcu-nerozkazes-LxM-321252.jpg 4 263 263

Henry Page nebol nikdy naozaj zamilovaný. Hoci sa považuje za beznádejného romantika, ešte sa mu nestalo, že by sa mu v blízkosti nejakej baby silno rozbúšilo srdce, že by pre ňu nemohol jesť ani spávať. Ale keď v maturitnom ročníku nastúpi do Henryho triedy Grace Townová, niečo sa v ňom pohne. Pravdupovediac, Grace nevyniká ktovieakým šarmom, nie je to typické dievča chlapčenských snov – kríva a chodí o palici, nosí neforemné a nadrozmerné chlapčenské oblečenie, vôbec sa o seba nestará, vyhýba sa spoločnosti ostatných. Učiteľ angličtiny ich oboch poverí vedením školského časopisu a Grace zrazu prebudí Henryho zvedavosť. Zaľúbi sa do nej, hoci o jej minulosti nič nevie. Postupne zisťuje, že Grace bola kedysi iná a začína tušiť, že v jej živote sa muselo stať niečo, čo ju hlboko poznačilo. Chce to vedieť, lebo by jej rád pomohol. A tak mu Grace všetko porozpráva...... celý text

Literatura světová Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (SK)

Our Chemical Hearts , 2016

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srdcu nerozkážeš. Přihlašte se a napište ho.

Knihochod
07.01.2023

Henry Page je úplne obyčajný stredoškolák v maturitnom ročníku, snažiaci sa preliezť bez problémov cez všetky predmety a dostať sa na dobrú vysokú školu. Takže sa dá povedať, že si tak bez vzrušenia pláva životom, ako každý obyčajný stredoškolák. Ale to sa zmení v momente, keď do jeho života (a jeho školy) vstúpi záhadná Grace Townová - nedbalo pôsobiace dievča, ktoré sa oblieka do chlapčenského oblečenia a jej stálou spoločníčkou je palica, ktorou pomáha svojej krívajúcej nohe. A ako to už býva, tento obyčajný stredoškolák sa do neobyčajného dievčaťa zamiluje. A to aj napriek tomu, že o nej nevie úplne všetko.

Konečne som narazila na peknú oddychovú knižku, ktorá nebola obsahovo nijak náročná! (Logicky, keď je oddychová).

Obsahuje takú tú klasickú zápletku, ktorú možno nájsť v takmer každej YA knihe, akurát tu je teda pretransformovaná a prispôsobená práve pre postavu Grace, ktorá to vo svojom živote nemá práve ľahké. A to sa mi na knihe páčilo, že to konečne nebolo len o populárnom chlapcovi a nepopulárnom "nerďom" dievčati, ktorí nakoniec skončia spolu a bude z toho obrovská láska a bla-bla-bla.

Moje kladné pocity z knihy tiež umocňuje fakt, že dej bol dopĺňaný o útržky SMS/Messenger rozhovorov, ktoré ja osobne mám v knihách veľmi rada, keďže to celkový text pekne osvieži a obzvláštni.

Nechcem veľmi spojlerovať a preto tú moju mini recenziu ukončím práve tu. A na záver iba dodám, že odporúčam a dávam tejto knihe 11 leňochodov z desiatich (akože nová stupnica hodnotenia - aké originálne).

Erika017
23.08.2022 3 z 5

Taková průměrná knížka, nic moc jsem nečekala a nic extra jsem nedostala. Nicméně jako oddechovka ideální. Poměrně nenáročný, ale zajímavý příběh, který, dle mého, skončil opravdu zajímavě. Kromě toho je příběh vyprávěn z pohledu kluka, což je zejména u dívčích románů opravdu netradiční. 3,5*/5*

ivca84
01.08.2021 4 z 5

zajimava oddechovka

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Srdcu nerozkážeš v seznamech

v Právě čtených4x