Ako očariť džentlmena přehled

Ako očariť džentlmena https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492224/bmid_ako-ocarit-dzentlmena-8R8-492224.jpeg 4 10 10

Srdcia na pláni série

Aaron Withworth nikdy nemal svoj život úplne pod kontrolou. Vždy však mohol byť hrdý na svoje čestné konanie v obchodných záležitostiach a povesť výnimočného znalca koní. Keď hrozí, že o obe tieto istoty ho pripravia dôsledky nečakanej udalosti, v zúfalstve sa rozhodne zamestnať cvičiteľa koní z kočovného cirkusu a ponúkne mu dočasné miesto džokeja. Sophia Fitzroyová si uvedomuje, že ju znalci koní neberú vážne preto, lebo je žena. Nemôže však dopustiť, aby jej pomedzi prsty prekĺzla príležitosť, ako uniknúť z rušného sveta predstavení a nekonečného cestovania. So zápalom sa pustí do boja za svoje právo vykonávať prácu, ktorú jej pán Whitworth prisľúbil. Postupne však prichádza na to, že čelí aj inej, oveľa náročnejšej výzve, a to ako preniknúť do prísne stráženého srdca tohto zásadového džentlmena. Na svetlo sveta začínajú vychádzať tajomstvá z Aaronovej i Sophiinej bolestivej minulosti. Prekonajú rozdiely, ktoré medzi nimi stoja? Dokážu obetovať svoje staré sny, aby si splnili nový sen o spoločnej budúcnosti?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , i527.net

Winning the Gentleman

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ako očariť džentlmena. Přihlašte se a napište ho.

vierak
14.07.2022 4 z 5

S Aaronom Whitwortom, správcom stajní dvoch grófov, sme sa okrajovo stretli aj v predošlých románoch K. Hunterovej. Tentoraz sa mu dostáva úlohy hlavného hrdinu. Jeden z jeho zamestnávateľov prijíme výzvu na závod bez konzultácie s Aaronom, čím nevedomky vyrobí tažko riešiteľný problém. Aaron v danej chvíli nedisponuje džokejom, ktorý vy závod odjazdil. V zúfalej situácii najme človeka z kočovného cirkusu starajúceho sa o krásneho dobre vycvičeného koňa. Na svoje prekvapenie na druhý deň zistí, že džokejom je žena - Sofia Fitzroyová. Podpísaná zmluva však viaže obe strany, takže náročnú výzvu Sofia neváha podstúpiť. Jej cieľom je zmena života, oslobodenie sa spod zdierajúcich zamestnávateľov a vybudovanie vlastnej školy. Pochopiteľne nasleduje romantická zápletka, ktorá čitateľa veľmi neprekvapí.
Musím povedať, že v knihe mi prekážalo autorkino úsilie včleniť do deja posatvy z predošlých románov. Hoci som ich všetky prečítala, vôbec nebolo jednoduché priradiť si príbeh z knihy vydanej niekoľko rokov dozadu s aktuálnym dielom. Pomohlo by stručné, až tabuľkové, vypísanie postáv v úvode, myšlienková mapa, alebo akákoľvek nápoveda. Bez nich som sa strácala.

pip11
05.07.2022 5 z 5

V dalším díle této série se setkáváme se zajímavým Aaronem a nově také se Sophií, která přichází z cirkusu coby nový ,žokej’. Postavy z minulého dílu jsou zde také a jako vždy je z toho hezký a čtivý příběh. Už teď se moc těším na Harriet a Jonase, kteří tuto sérii zakončí.

Marylaa
10.04.2022 5 z 5

Už první knihou si Kristi Ann Hunter nasadila laďku dost vysoko. A s každou knihou ji posouvá výš. Líbí se mi jak do knih zapojuje postavy s těch předešlých, bez toho aby nějak moc spojlerovala.
A samozřejmě, tradičně, nechybí myšlenky o víře a o Bohu.
(Nutně potřebuju další díl :)

Láska naslepo, Bez krve, a další knižní novinky (13. týden)

27.03.2022

Kniha Ako očariť džentlmena v seznamech