Srdce včely má päť komôr přehled

Srdce včely má päť komôr https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/456715/mid_srdce-vcely-ma-pat-kom-r-vuh-456715.jpg 3 95 95

A na krátky okamih, obklopená cezmínou, ktorá mi prepichuje nohavice, zabudnem, kde som. Zabudnem na dom, ktorý zatiaľ nepovažujem za domov, a na hektickú prácu. Vtedy príde tá myšlienka. Tu by mohli byť včely, napadne mi a moja myseľ sa vzápätí rozbehne ako stádo divokých koní. Prekvapene odstúpim. Helen Jukes sa na prahu tridsiatky cíti uväznená v mestskom kolotoči kancelárskych intríg a dočasných adries. Snaží sa vybudovať zázemie v podobe novej práce v Oxforde, ale uvedomí si, že ak túži viesť zmysluplný život naplnený láskou a prácou, musí sa zmeniť. Práve vtedy jej priatelia venujú včelstvo (podľa starých legiend darované včely prinášajú šťastie) a z Helen sa postupne stáva včelárka. Čo však znamená starať sa o týchto divokých tvorčekov a prežiť s nimi jeden celý rok? Ako môžu nové poznatky o včelách prispieť k objavovaniu seba samej? A prinesie jej cesta do útrob úľa uvoľnenie? Táto kniha je rovnako prekvapujúca, krásna a neobyčajná ako život včiel v úli. Helen MacDonald, autorka knihy J jako jestřáb Zatiaľ čo Helen hľadá svoje miesto v úžasnom ekosystéme úľa, samotný chov jej prináša nový pohľad na život. Prehlbuje jej staré i nové vzťahy a do sveta okolo nej vnáša svetlo. Helenino rozprávanie je fascinujúcou výpravou po stopách včiel, premenách ich príbytku i exkurzom do histórie nášho skúmania včelstva. Kniha predstavuje úchvatné zamyslenie nad zodpovednosťou a starostlivosťou, zraniteľnosťou a dôverou, vytváraním nových pút a nad vstupom na doteraz nepresku´mané územia.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Příroda, zvířata
Vydáno: ekniha , Kazda

A Honeybee Heart has Five Openings , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Srdce včely má päť komôr. Přihlašte se a napište ho.

bookcase
15.04.2024 4 z 5

Dlouho trvalo, než se Helen úplně rozhodla, že bude včelařit :). Ale jinak se mi to jako laikovi, který včely obdivuje, ale raději jen z povzdálí, líbilo.

SimulinaT
27.07.2023 2 z 5

Krásná obálka. Zajímavé téma. Přečtená kniha celá,ale něco mě v ní chybělo nebyla jsem z ní unešená.

Babkabylinkarka
01.05.2023 3 z 5

Poslouchala jsem ji jako audioknihu a byla jsem spokojená. Velmi příjemně načtené, pro mě spousta zajímavých informací o včelách. Příběh takový nanicovatý. Hrdinka nijak extra sympatická. Ale vypadá to, že v audio verzi spousta zbytečných popisů odpadla, takže podle zdejších komentářů jsem asi ráda, že jsem knihu poslouchala a nečetla.

Knižní novinky (35. týden)

25.08.2019

Kniha Srdce včely má päť komôr v seznamech

v Právě čtených7x