Správní právo - zvláštní část přehled

Správní právo - zvláštní část
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210346/spravni-pravo-zvlastni-cast-210346.jpg 4 2 2

Učebnice seznamuje s právní úpravou vybraných resorpů a subresortů veřejné správy. Text je zaměřen zejména na českou platnou právní úpravu vybraných oblastí, která je však uvedena v kontextu historického vývoje a také v souvislostech ústavních, mezinárodněprávních a evropských.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Správní právo - zvláštní část. Přihlašte se a napište ho.

Miliarda
17.02.2023 4 z 5

Základní seznámení s jednotlivými oblastmi správního práva matrikami počínaje a správou obrany konče. Celkově je učebnice velmi dobře strukturovaná, přehledná a informativní a je prosta nadbytečných detailů, které patří spíše učebnicím specializovaným na jednotlivé rezorty. Trochu mi však přišly nadbytečné pasáže o historickém vývoji jednotlivých rezortů, které byť mohou být informativní, do konceptu celé učebnice moc nezapadají. Celkově se však jedná o jednu ze čtivějších publikací na poli správního práva a lze její četbu pro její informační přínos rozhodně doporučit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Správní právo - zvláštní část v seznamech