Spousta přehled

Spousta https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441106/bmid_spousta-llo-441106.jpg 4 55 55

Mnoho životů Stefana Leedse. Obsahuje tři svazky, které původně vyšly v originále samostatně: Spousta (Legion, 2012) -- Pod kůží (Skin Deep, 2014) -- Každý to má jinak (Lies of the Beholder, 2018). Soubor tří vzájemně propojených tajemných příběhů s detektivními zápletkami, kde hlavní roli hraje schizofrenický génius Stephen Leeds. V jeho bohatém imaginárním světě plném halucinací žijí aspekty. Každý aspekt je odborníkem v dané oblasti a dohromady tvoří funkční tým. Aspekty mají své jméno - Ivy, Tobias a Jack. Doprovázejí Stephena na každém kroku a on s jejich pomocí dokáže vyřešit každou záhadu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Talpress

Legion - the many lives of Stephen Leeds , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spousta. Přihlašte se a napište ho.

Leonis
05.09.2022

Druhá kniha od tohoto autora a jsem zklamaná. Bohužel nedočteno (137. strana), tak nechci hodnotit hvězdami.
První povídka mě bavila. Velmi originální nápad, byla jsem zvědavá, jak se bude příběh dále rozvíjet a celkově se mi líbil.
Při druhé povídce jsem se ale nachytala, jak mi mnohdy myšlenky utíkaly někam jinam a že tak spíš pokujuji po jiných knihách, co bych četla a zjistila jsem, že se vlastně nudím. Kdybych byla alespoň v polovině knihy, nejspíše bych se donutila ji dočíst, ale když mi zbývalo ještě nějakých 220 stran, rozhodla jsem se vyměnit ji.

O77
02.01.2022 5 z 5

Základní myšlenka je v daném žánru dostatečně originální, takže pro fantazy fanoušky skoro povinnost. Pro mě je to jedna z mála současných knih, která mě zaujala a to hlavně proto, že má ze svého žánru určitý přesah. Sanderson uvádí, že "svým způsobem jsou to nejosobnější příběhy" jaké napsal. Nepochybuje o tom, že je to pravda. ;-)

cathyblack
08.11.2021 4 z 5

Od této knihy jsem nic neočekávala, protože se zajímám o jinou Sandersonovic tvorbu. Spousta se mi však líbila neotřelým nápadem - schizofrenní osoba, která využívá svá mnohá já k tomu, aby vyřešil(i) zločiny. Kniha obsahuje tři povídky. V jedné povídce se například dozvíme, co by se mohlo stát, kdyby někdo sestrojil fotoaparát, který dokáže vyfotit minulost. V další zase jak schizofrenní osoba může přijít o své "partnery" a jak moc jí to může ublížit. Každá z těchto povídek otevřítá zajímavé téma, které kdyby se stalo předmětem konverzace, protáhne se až do večera...

Knižní novinky (40. týden)

29.09.2019

Kniha Spousta v seznamech