Potopa 2 přehled

Potopa 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383920/mid_potopa-2-V7E-383920.png 5 125 125

Veľkolepý román poľského spisovateľa, nositeľa Nobelovej ceny, je prostredným, dejovo celkom samostatným dielom Sienkiewiczovej slávnej historickej trilógie. Potopa sa odohráva na začiatku druhej polovice sedemnásteho storočia, počas poľsko-švédskej vojny. Jedinečne zachytený obraz tejto búrlivej doby sa pred nami premieta ako na širokom plátne: napínavé zápletky, zaujímavé a vierohodné boje a bitky, i život na šlachtických dvoroch. Do popredia však zreteľne vystupujú súkromné osudy hlavných hrdinov, plné nečakaných zvratov, blúdenia, pochybností, ale aj úprimných nádeji, statočnosti a veľkej lásky.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Potop , 1949

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Potopa 2. Přihlašte se a napište ho.

martin_aston
21.06.2023 5 z 5

Druhá časť Potopy. Opäť vysoko čitateľné. Humoru je tu trochu menej, zato však o dosť viac explicitného násilia (čo samozrejme k dobrodružnej historickej knihe patrí). Celkovo je však explicitného násilia postupne v knihách viac a viac.
Čitateľ nech je vopred varovaný, že knihy nie sú historicky celkom verné, je to epos na pozdvihnutie ducha vtedy neslobodných Poliakov.

stanislava9718
12.06.2023

Další zajímavě napsaný historický román boje Poláků pro nepřátelům, pustošivým Švédům, kteří se dostali až do samého středu území. Čtu ji již za ta léta poněkolikáté.

zipporah
19.11.2022 4 z 5

Dám na just 4 hviezdičky, chýbalo mi viac scén so Zaglobom, joj! Hoci Kmicic je tiež sympatická postava a Boguslaw asi nová najzaujímavejšia z celej Potopy. Sienkewiczov čitateľ ale nie je o nič ukrátený, dej beží plynule. Mám už ale rozčítaného pána Wolodyho, dúfam, že Boguslaw dostane viac priestoru, než ten politický. Hneď po slovnom spojení "Basia má dve pištole" som našla po troch knihách jedno veľké rozuzlenie, na ktoré som fakt čakala v troch knihách:D A je to neskutočné, nechcem spamovať a ešte o inej knihe, no prvá lekcia šermovania ma úplne dostala, roztatárila, toto zažiť, to je sen každej, ktorá sa vidí vo Fantaghiro:D A jedine pre tie komplimenty by stálo za to vrátiť sa do tých dôb, čo tí gavalieri zo seba sypali, ak je to teda tak, ako píše autor :D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Potopa 2 v seznamech

v dalších seznamech2x