Prípad Charlesa Dextera Warda přehled

Prípad Charlesa Dextera Warda https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179780/pripad-charlesa-dextera-warda-179780.jpg 5 96 96

H. P. Lovecraft v tomto diele predstavuje postavu Charlesa Dextera Warda, ktorý sa stal posadnutým svojim vzdialeným predkom, J. Curwenom - Curwen bol alchymistom, mágom a nekromantom. Ch. D. Ward sa na Curwena fyzicky podobá a nakoniec sa bude snažiť za pomoci mágie a zaklínania vzkriesiť svojho predka k životu.

Literatura světová Horory
Vydáno: , Formát

The Case of Charles Dexter Ward , 1943

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prípad Charlesa Dextera Warda. Přihlašte se a napište ho.

PMR
21.05.2023 5 z 5

Pro HPL jeden z přípravných textů, který ani nepublikoval.
Pro HPL-ultras půvabná povinná četba a pro všechny ostatní totálně nestravitelná šílenost :-)

Ledacos z této poměrně rozsáhlé novely bylo použité na trochu vyšším levelu i v jiných povídkách (např ve Snech z čarodějnického domu ap.) ... ovšem Yog-Sothoth je zde zcela nezvykle zachráncem světa ... zřejmě už není spolehnutí vůbec na nikoho :-)

janina66
17.05.2023 4 z 5

Tento horor nebyl vůbec špatný, jen byl zdlouhavý. Stále se opakovaly stejné věci, pach, kouř,hromy apd.
Nechápu, jak je možné, že v anotaci je 44 stran? Já četla E-knihu a byla o dost delší.
Závěrečná zápletka se dala tušit. Raději mám kratší povídky.

danny_21
20.02.2020 3 z 5

Další z typických Lovecraftových kousků - podle mě se zápletka dala představit na daleko menším prostoru, protože uhádnout pointu nebylo příliš složité. Místo toho se jeden musel prokousávat přes neustálé opakující se popisy ukrutných pachů, srdceryvného kvílení a zaříkávání obludných entit - 50 %

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prípad Charlesa Dextera Warda v seznamech

v Právě čtených1x