Spišská tragédia přehled

Spišská tragédia
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337393/bmid_spisska-tragedia-jYH-337393.jpg 5 2 2

Táto útla publikácia je vzdaním holdu slovenským letcom, ktorí obetovali svoje životy pri obrane mladého štátu, i pripomenutím týchto pohnutých chvíľ, ktoré sa odohrali pred 60 rokmi. V týchto udalostiach zohralo dôležitú úlohu mesto Spišská Nová Ves nielen ako báza slovenských letcov, ale aj ako obeť maďarského pirátskeho bombardovania.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spišská tragédia. Přihlašte se a napište ho.

Martin1974
28.11.2018 5 z 5

Veľmi ma baví čítať knihy o málo známych úsekoch slovenských dejín a vážim si ľudí, ktorí o tom chcú písať. Pretože ako sa vraví ... " Národ, ktorý sa nezaujíma o svoju minulosť, nezaslúži si budúcnosť. "

Komnenos
03.11.2018 4 z 5

Počas 40 rokov komunistického režimu sa o bombardovaní Spišskej Novej Vsi maďarským letectvom v roku 1939 z pochopiteľných príčin nemohlo veľmi hovoriť ani písať. Prelomil to až Ján Petrík, ktorý spracoval knižne túto tému. Je to dôležitá súčasť dejín Spiša i celého Slovenska a tak veľmi oceňujem, že vznikla i keď sa v nej nájdu i nejaké tie chyby.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Spišská tragédia v seznamech