Spáč přehled

Spáč https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477510/spac-9h6-477510.jpg 3 173 173

Sarah je oblíbená vysokoškolačka, úspěšná atletka, dokonce sbalila nejlepšího univerzitního fotbalistu. Je tu ale jeden problém: trpí REM, poruchou chování ve spánku, což znamená, že své sny pohybově prožívá. To vedlo k některým závažným společenským faux pas, jako je zlomený přítelův nos nebo zlomená ruka nejlepší kamarádky. Na trhu se objeví nejnovější lék zvaný Dexid a zdá se, že problémy Sarah jsou vyřešeny. Po prvním užití léku sice leží celou noc v posteli jako Šípková Růženka, ale ve skutečnosti objeví úžasné schopnosti nového léku. Může vstupovat do snů jiných lidí. A tak se ve svém vysněném ideálním světě seznamuje s Wesem. Ale když Wese za ní druhý den přijde do školy, uvědomí si, že tahle pilulka nabízí mnohem víc než jen klidný spánek. A tak Sarah začne vést paralelní život, který má ohromný vliv na ten skutečný. Mohla by třeba zlikvidovat šikanu na škole. Ale mohla by toho udělat mnohem víc...... celý text

Romány Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Omega

The Sleeper , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Spáč. Přihlašte se a napište ho.

petr_
03.01.2023 2 z 5

K této knize mě nalákal komentář na přebalu, ale obsah mě zklamal. Je to taková směs sci-fi, šikany na střední škole s trochou stolkingu. No nic moc, možná spíše pro mládež.

barbb8k
04.10.2022 3 z 5

Tato knížka nebyla vůbec špatná. Než jsem ji začala číst, dost jsem se jí bála, ale jsem vážně překvapená.
Není to nic, co bych si potřebovala přečíst znovu, ale moc se mi to líbilo.
Svět i snový svět byl moc hezky propracován. Originalita a styl psaní mě hrozně uchvátila.
Postavy taky nebyly špatně napsané, ale nesedly mi jako u jiných knížek. Jenom nechápu, proč hlavní hrdince vždycky tak dlouho trvalo, než si uvědomila, že je jen loutkou ostatních, že ji všichni využívají.

Jediné co, tak se mi hrozně nelíbil ten konec. Připadal mi hrozně divný, zmatený, zrychlený a hlavně hloupý.

Celkově: kniha není špatná, ale ani nejlepší. Vlastně ji i doporučuji.
3,5/5⭐

SoňaF
01.06.2022 1 z 5

Tato kniha měla velký potenciál, který bohužel nenaplnila. Ale i tak jsem ji přečetla na jeden zátah. U mladších čtenářů by mohla najít své místo v knihovně. Já ji posílám dál.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Spáč v seznamech

v Právě čtených2x