Souboje perem i pistolí přehled

Souboje perem i pistolí https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162998/bmid_souboje-perem-a-pistoli-3Ht-162998.jpg 4 6 6

Sokové - souboje - sekundanti. Nejslavnější souboje se sváděly v dobách romantizmu a ty mezi ruskou šlechtou nebo carskými důstojníky se staly pověstnými. Vést otevřený a čestný souboj lze různými prostředky - zbraní může být palná zbraň, kord i pero. Kniha vypráví o nejslavnějších soubojích ruské historie: Puškin vs. d´Antés, Lermontov vs Martynov, Tolstoj vs. Turgeněv, Dostojevskij vs. Turgeněv, Gogol vs. Bělinskij. Příběhy ilustruje bohatá obrazová dokumentace.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Souboje perem i pistolí. Přihlašte se a napište ho.

annes
15.03.2019 5 z 5

Čekala jsem táhlý, popisný text, ale... bylo to vážně čtivé. Příběhy života autorů jsou proloženy výňatky z děl, úryvky z korespondence a krásně ukázaným pozadím, jak to vlastně tehdy v Rusku fungovalo. Pro mě určitě nejzajímavější pasáž o Puškinovi a byť jsem Lermontova nikdy nečetla, je hned na druhém místě a asi si i něco přečtu :-) .. Pokud máte rádi tyto spisovatele, tak doporučuji určitě přečíst, případně pokud je nějaký horlivý student určitě vám to pomůže pochopit pozadí tvorby autorů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Souboje perem i pistolí v seznamech

v dalších seznamech1x