Songaré přehled

Songaré
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389865/mid_songare-UVV-389865.png 4 17 17

Příběh guinejského chlapce, který se vzepře proti tradicícm svého kmene a proti zakořeněným pověrám podporovaným kmenovým kouzelníkem. Román o dospívání, odvaze a statečnosti, jehož hrdinou je třináctiletý chlapec, se odvíjí v Guineji v rušné době po roce 1958, kdy země získala samostatnost. Songaré a několik vesnických chlapců dokazují svou odvahu netradičně v souboji s pověrami šířenými kouzelníky a současně odhalí i spiklence, kteří se pokoušejí zorganizovat v zemi politický zvrat.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Songaré. Přihlašte se a napište ho.

Jana Květoňov
11.03.2017

No vidíte to. Poplatné době, budovatelské, ... Právě jsem to vyslechla jako rozhlasovou hru pro mládež na Českém rozhlasu dvojce. Ze 70. let s Ladislavem Peškem. V roce 2017! :-)

heavy66
21.06.2014 4 z 5

celkem napínavý, revoluční příběh z Guiney, která se v roce 1958 osvobodila z francouzského koloniálního jařma. Hlavní postavou je vesnický chlapec Songaré, který nadšeně pomáhá budovat novou společnost a bojuje proti náboženskému tmářství reakcionářských a imperialistických struktur.
Jen nevím, když se podívám na novodobé dějiny Guiney, jestli dneska není stařičký Songaré trochu naštvaný a neříká si "zlatí Frantíci"?!

denpek
18.02.2013 3 z 5

Docela čtivá, dobrodružná dětská kniha - bohužel "budovatelská" tj. ideologicky poplatná....

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Songaré v seznamech