Sonata Kreutzerova přehled

Sonata Kreutzerova https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499122/bmid_sonata-kreutzerova-oxP-499122.png 4 391 391

Popis knihy zde zatím bohužel není...

Literatura světová Novely
Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

Крейцерова соната (Krejcerova sonata) , 1889

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sonata Kreutzerova. Přihlašte se a napište ho.

Bedrich84
24.02.2024

Krátká novela analyzující vzestup a pád jednoho manželství. Z pohledu manžela. Nechává čtenáře nahlédnout do svých pocitů a myšlenek, některé z nich jsou běžné, jiné až děsivé. Dílko také ukazuje nějaké detaily a reálie z doby a místa svého vzniku. Celé je to až překvapivě aktuální a vše by se mohlo odehrát klidně dnes.
Rozhodně nedoporučuji číst, pokud se chystáte na svatbu.

shnilaspageta
20.02.2024 4 z 5

(SPOILER) De facto se může zde bavit o jakési částečné autobiografii. Pozdnyšev vzkázal, že si vede deník se svými sexuálními choutkami, kterou posléze ukázal své nastávající manželce, totožnou věc dělal i samotný Tolstoj. Dílo mi přišlo jakési uvědomění, že nežil mravně a nyní lituje svých dřívějších rozhodnutí.

Hall3006
14.09.2023 4 z 5

Dílo, napsané roku 1890, velmi přímočaře popisuje jak moc ženy, ač utiskované, ve skutečnosti vládnou skrze mužský chtíč. Ale nebojte, velmi brzy pochopíte, že vypravěč není úplně "nad věcí" a během čtení "příběhu žárlivce" vás napadne jak povedená a kousavá satira to je.
Ač dílo má přes 130 let, mnoho se toho nezměnilo. Knížka je to útlá, zabrala mi dvě odpoledne, takže ji mohu doporučit. Ale pozor, leckterý žárlivec by se mohl v textu poznat a zastydět se.

Knižní novinky (8. týden)

20.02.2022

Tři desítky nových eknih zdarma ke stažení

22.03.2021

Knižní novinky (18. června - 1. července)

18.06.2018

Kniha Sonata Kreutzerova v seznamech