Sonáta hada přehled

Sonáta hada
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17309/bmid_sonata-hada-v3c-17309.jpg 3 18 18

Je naše civilizace ve vesmíru skutečně osamocena? Na tuto otázku může dát odpověď zatím jenom vědeckofantastická literatura. Tak jako v tomto sborníku povídek známých sovětských spisovatelů.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sonáta hada. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
15.07.2019 3 z 5

Povídková sbírka Sonáta hada míří tematicky do stejných vod jako o rok dříve vydaná saturnovská kolekce Setkání pro rok X, tedy k prozkoumávání vesmíru a hledání odpovědi na otázku, zda je lidstvo ve vesmíru samo. Editor a překladatel Vlado Ríša měl s výběrem zřejmě více trpělivosti než jeho předchůdce, neboť povídky zde uvěřejněné jsou přece jen o stupínek lepší než ty, které dával dohromady Josef Týč. Ať už si jdeme ulovit některé z podivuhodných mimozemských stvoření (Největší lovecká trofej, Povolení k odstřelu), pokoušíme se uniknout z hadí zoo (Sonáta hada), snažíme se trochu si přilepšit bezelstným drancováním světů (Ještě jedno mrtvé město) nebo jen přežít na vražedné planetě daleko v hlubinách kosmu (Astra), děláme to s lehounce nadstandardním zápalem a nadšením. Nic složitého ani krkolomného nečekejte, to nejhorší, co vás muže potkat jsou Hodná zvířátka. Naopak ozdobou vašeho zážitku může být třeba nenápadná, ale uchvacující Zelená perla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sonáta hada v seznamech