Software přehled

Software
https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97294/bmid_software-Yly-97294.jpg 4 17 17

Píše se rok 2020 a celá Florida se hemží pheezery, kteří fetují, poslouchají staré šlágry a spoří na umělé orgány. Ale jednomu pheezerovi to pořád zapaluje. Je to Cobb Anderson, otec bopperů, kteří se vzbouřili a ovládli Měsíc. A ti ho teď kontaktují. Dostává nabídku, které nelze odolat. Nesmrtelnost. Kyberpunková klasika, kterou to vše začalo.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Software , 1982

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Software. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
30.01.2019 4 z 5

Rudy Rucker nás ve své dřevní kyberpunkové klasice vezme na výlet do budoucnosti, v níž je Měsíc obsazen inteligentními roboty - boppery. K lidem je nevážou žádné tři Asimovovy zákony, jejichž potlačení je nezbytně nutnou podmínkou jejich vlastního rozvoje. Jenže ani tak vysoce sofistikovaná technologie kybernetického vědomí není jednotná. A v této rozkladné myšlence je ukryt potenciál dramatické zápletky, kterou autor rozpracovává a domýšlí až do krajních poloh. Příběh má dost nekompromisní přímočarý tah, nikam neodbočuje ani se nezdržuje jakýmkoli nástinem poměrů, vsuvkami, vysvětlivkami či charaktery postav. Na jednu stranu je to ku prospěchu - četba odsýpá jako písek v přesýpacích hodinách, na druhou stranu je tento střemhlavý let trochu na škodu, neboť nechá spoustu zajímavých linií bez povšimnutí a nahozené myšlenky nedostanou v tom chvatu šanci zarýt se pod kůži. Člověk se ani nenaděje a je konec. Nicméně jako jednohubka na jedno nadechnutí je Software docela povedený počin, kterému ani moc neublížily roky od jeho prvního vydání.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Software v seznamech

kyberpunk roboti