Sociologie literatury přehled

Sociologie literatury https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85498/sociologie-literatury-85498.jpg 2 2 2

Sociologie literatury představuje ojedinělou práci v české literárněvědné produkci 20. století. Text byl původně vydán jako cyklostyl v omezeném počtu jednotlivých exemplářů, které dnes nejsou dostupné širší čtenářské veřejnosti. Krejčí se v monografii zabývá literaturou jako společenským jevem, rekapituluje sociologickou metodu ve vývoji literární vědy a pokouší se o sociologické rozdělení literatury.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sociologie literatury. Přihlašte se a napište ho.

mahdal
02.11.2020 1 z 5

Od knihy jsem čekal mnohem víc - jak po stránce jazykové, tak i po stránce obsahové - editoři se zevrubně v závěru knihy vychvalovali, jak vytvořili čtivé dílo, dovolím si s nimi nesouhlasit. Dlouho jsem nečetl odborný text tak špatně stylizovaný.

Po obsahové stránce má kniha pár světlých míst, líbila se mi analýza literatury z hlediska společenského rozvrstvení apod. Čtenář se ale musí mít neustále na pozoru, neboť čte studii ze čtyřicátých let, tudíž podané informace již v tento čas nemusí být platné. Zájemcům o tuto problematiku bych doporučil novější publikace.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sociologie literatury v seznamech