Sobectví přehled

Sobectví https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41789/bmid_sobectvi-njV-41789.jpg 4 32 32

Vztah známého skladatele a mladé vysokoškolačky. Ona do vztahu vkládá všechen cit a věří ve společný budoucí život. Skladatel je ale ženatý, má dceru a nemá odvahu tento stav změnit. Prozrazení, hádky a problémy na sebe nenechají dlouho čekat a blíží se tragické finále.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sobectví. Přihlašte se a napište ho.

Alix
13.05.2023 5 z 5

Všichni tři, skladatel Lukas, jeho žena Líza i mladá Tamara, mi lezli pořádně na nervy. Každý z nich si pěstoval své vlastní sobectví a pevně se ho držel. Lukas si měl dát studenou sprchu a netahat mladou a naivní Tamaru do svého života. Tamara si měla dát pár facek a nelézt do života rodině s dítětem, kterou znala od dětství. A Líza se měla konečně vzbouřit. Ale pak by nebyla kniha, která je napsaná velice čtivě a někomu možná poslouží i jako varování, že některé vztahy jsou vysoce rizikové a většinou končí špatně.

Nofar197
23.04.2023 5 z 5

Nerovný pár - praktická a na zemi pevně stojící medicka Tamara a úspěšný hudební skladatel Jiří Lukas, otec třináctileté dcery a manžel atraktivní Lizy. Jejich společná cesta začíná celkem idylicky, bohužel časem ji začne poznamenavat Tamarina touha posunout se ve vztahu i v životě dál, ale hlavně sobectví Lukase, který chce všechno získat, ale není sám ochoten se čehokoli vzdát. Zmíněné skutečnosti nakonec vedou k tragédii.

mataaskorice
01.06.2021 3 z 5

Sobectví mě osobně moc nebavilo. I ten vztah Lukase a Tamary mi přišel takový podivný, spíš vztah otce a dcery (ve všech rovinách krom sexu). Ale to, že se Šmahelová umí parádně zhostit psychologie postav, je fakt. Nálady, rozpoložení mysli, pohnutky, přetvářka, taktika a (ne)takt, niterná přání a nesoulad v představách Lukase, Tamary, Líza, která už za léta života s nevěrným manželem zjistila, jak si muže udržet pro sebe, vše z řádků autorky plyne a sděluje, co sdělit má.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sobectví v seznamech

Helena Šmahelová