Smrt si nevybírá přehled

Smrt si nevybírá
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178805/smrt-si-nevybira-178805.jpg 5 14 14

Dlouholetý náčelník dobrovolníků horské služby ve Vysokých Tatrách popisuje nejvážnější záchranné akce v jeho oblíbeném pohoří.

Literatura faktu Literatura slovenská
Vydáno: ,

Smrť si nevyberá

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt si nevybírá. Přihlašte se a napište ho.

mari.seri
24.01.2024 5 z 5

Kniha přečtená jedním dechem. Měl by si ji přečíst každý, kdo se do hor chystá. Jak už zde bylo psáno vrcholy tam budou i zítra, tak proč vyrážet dnes za hrozného počasí a riskovat.
Sama jsem v horách nejednou natrefila na nevybavené a neznalé turisty (Na hřebenovce v 1830 metrech v tričku, 3/4 legínách. Ten den na hřebenu hodně foukalo, silný nárazový vítr, pocitová teplota tak 5 °C a oni se divili, že je tam zima, když hlásili přece 20 stupňů! No jo, jenže těch 20 bylo v údolí v 900 m.)

nula87
07.06.2023 3 z 5

Jako připomínka toho, že hory, a Tatry zvlášť, neradno podceňovat je to skvělé. Stačí mnohdy málo, a malér je na světě.
Stylem psaní mi to mnohdy ale úplně nesedělo a přišlo dost neučesané.
V každém případě ale díky všem chlapům v červených svetrech, za to co pro nás dělají a riskují.

Albydeeere
05.02.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetl na jeden nádech. Autor letitý člen Horské služby v Tatrách popsal v knize 40 zásahů horské služby, u kterých i člověka zamrazí. Autentické fotografie dokreslují příběhy zásahů. Kdo jde do Tater či jakoukoliv túru v horách by měla být tato kniha minimálně ponaučením.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smrt si nevybírá v seznamech