Smrt nenosí brýle přehled

Smrt nenosí brýle https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3586/smrt-nenosi-bryle-3586.jpg 3 9 9

Penzion Mamey v Jizerských horách se takřka ničím neliší od podobných - pečlivě udržovaných a vedených ubytovacích zařízení uprostřed lesů. Asi i jinde bývá nějaké to zvláštní apartmá pro vybrané hosty, asi i jinde se občas objevují různí podivíni, kteří mívají prapodivná přání. Noční vrátný penzionu bývá na všelicos zvyklý, ale přece jen - hrát každou noc telefonicky šachy s dámou z protekčního apartmá, to určitá zvláštnost je! A když si pak poněkud zvídavá pokojská nedá pozor na pusu, začnou se dít věci opravdu podivné. A nebezpečné. Zdá se, že penzionu se dotkla smrt. A když jde o život, končí legrace - a taky romantika. A pak je tu ještě jedna zvláštnost penzionu: ano - to jméno. Mamey... Znalci cizokrajného ovoce ovšem vědí, co to slovo znamená. Mamey chutná znamenitě. Věděl však majitel penzionu, že o jádru mameye, které je samo osobě výtvarně nádherné jako neobvyklý dekorační předmět, kolují různé historky?... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt nenosí brýle. Přihlašte se a napište ho.

pepa4081
08.04.2021 3 z 5

Nejde o klasickou detektivku, spíš vyprávění o skupině lidí okolo jednoho penzionu a jiných, kteří se pohybují za hranicí zákona. Nic moc se nevyšetřuje, jen se kupí různé události a některé věci mi přišly nedovysvětlené. Kniha se mi přesto dobře četla, protože mám slabost pro takové penziony a hotýlky uprostřed přírody. Doporučil bych ji jako oddychovku, ne však detektivku. Vracet se k ní nebudu, ale zkusím něco dalšího od paní Moravcové.
Uspokojivé.

sazamala
30.01.2018 4 z 5

Pěkná a pohodá detektivka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smrt nenosí brýle v seznamech