Smrt Jima Loneyho přehled

Smrt Jima Loneyho https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410093/bmid_smrt-jima-loneyho-19V-410093.jpg 4 10 10

Jim Loney je míšenec bělošského a indiánského původu. Odcizený oběma těmto společenstvím, vede v malém městečku v Montaně samotářský a bezútěšný život, naplněný nicneděláním a alkoholem. V dětství jej opustila matka i otec, a tak mu zůstala jen sestra Kate, která ale nechápe jeho svět. A také přítelkyně Rhea, která touží dát Loneyho životu nový cíl. Jeho existenci však může dát smysl jediné – přestat utíkat před minulostí a pokusit se nalézt své skutečné kořeny. A to i za cenu ztráty vlastního života… Rozsahem nevelká Welchova próza rozvíjí dojemný příběh o lásce bez naděje a životní cestě za pravdou vedoucí k sebezničení.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Akropolis

The Death of Jim Loney , 1979

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt Jima Loneyho. Přihlašte se a napište ho.

Shindo
23.05.2022 4 z 5

Slabšia než Ten, který obelstil Vránu, lepšia než Zima v krvi.

Príbeh človeka, ktorý nikam nepatrí a nikto mu nerozumie. Dej už od začiatku speje k horkému koncu, postupne sa odkrývajú mnohé šrámy z minulosti. Jediný, kto sa hlavnému hrdinovi snaží pomôcť sú jeho sestra a partnerka, aj tam však ide o vopred prehratý boj. Aj jeho smrť je popísaná akosi "nezúčastnene", až odťažito.

Oceňujem poznámky pod čiarou k niektorým reáliám. Priamo na danej strane, nepôsobili však rušivo.

Yorika
07.03.2020 4 z 5

Tato četba je to pravé ořechové pro tmavé zimní večery. Sledujeme život zdánlivě divného a komplikovaného muže, který se musí vyrovnat se svou minulostí a pocitem, že nikam nepatří. Další ztracená duše, které nedokázal bohužel nikdo pomoci, protože si neuměl pomoci ani on sám. Depresivní ale pěkná četba. Škoda, že kniha tak trochu zapadla v přehršli jiných titulů.

rozvera
28.08.2019 2 z 5

Autor celkem dobře popsal jeden dosti bezútěšný život. Tento žánr není můj oblíbený, proto ho ani neumím hodnotit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smrt Jima Loneyho v seznamech

v dalších seznamech1x