Smrt Ivana Iljiče přehled

Smrt Ivana Iljiče https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443662/bmid_smrt-ivana-iljice-M5K-443662.jpg 4 74 74

Novela, řazená k mistrovským dílům ruského klasika, líčí proces odehrávající se v nitru umírajícího člověka, justičního úředníka carského Ruska.

Literatura světová Novely
Vydáno: , František Šimáček

Смерть Ивана Ильича (Směrť Ivana Iljiča) , 1886

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smrt Ivana Iljiče. Přihlašte se a napište ho.

ivetka859
29.03.2024 5 z 5

Knížka by šla asi přečíst za jediný den, 100 stran není moc a nejde o nic hutného ani krkolomného.
Tolstoj je uváděn jako spisovatel a filosof, tvořil v 2.polovině 19.století jakožto představitel realismu. A právě tak knížka tohle všechno promítá. Za prvé scenérie a poměry jsou výpovědí doby, byla fascinující, v jakém stavu a jaké úrovni bylo lékařství. Za druhé, druhá polovina knížky byla výrazně filosofičtější - jak se vyrovnávat se smrtí svou nebo příbuzného, jak vnímá umírající zpětně svoje žití a prožitky, jak se mu mění vnímaní hodnot a svého okolí.

Alice1974
07.11.2021 5 z 5

Vyslechla jsem jako audio dramatizaci ve slovenštině a skvělé. https://www.youtube.com/watch?v=t10YsmNzJgI
Díky dokonalému zpracování jste tam s nimi. Slyšíte klapot na schodech, lékařovo náčiní, dech Iljiče.... Příběh připomíná, že na smrt se připravujeme celý život.

miker.90
13.10.2021 5 z 5

Moc nevím, co přesně dodat. Skvělé dílo. Kniha v člověku zanechá silné pocity a mnoho otázek na vlastní osobu. Některé otázky nejsou příjemné, ale je dobré se nad nimi zamyslet.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smrt Ivana Iljiče v seznamech

v Právě čtených1x