Smolná kniha velkobítešská (1556-1636) přehled

Smolná kniha velkobítešská (1556-1636) https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182673/smolna-kniha-velkobitesska-1556-1636-182673.jpg 5 4 4

Edice velkobítešské smolné knihy je příspěvkem k poznání krutých středověkých vyšetřovacích metod a trestů. Do smolných knih byly zapisovány výslechy lidí obviněných z krádeží, loupeží, vražd, žhářství, čarodějnictví,cizoložství apod. Nejobvyklejším trestem za tyto zločiny byla smrt, odstupňovaná podle výše provinění. Úvod k edici pojednává o velkobitešském právním okruhu, o průběhu trestního řízení, druzích trestu aj.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Smolná kniha velkobítešská (1556-1636). Přihlašte se a napište ho.

Dandulka
06.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha! Chce to jen si zvyknout na starou češtinu a pak jse čtení samo! Autentické záznamy výpovědí lidí, žijících v té době, prostě super! Jednou bych se chtěla dostat někam do archívu a tam se zahrabat mezi staré folianty a knihy!

Lilithen
08.12.2013 5 z 5

Kniha je velmi užitečná, pokud si chcete dotvořit představu o raněnovověkém soudnictví či o dobové atmosféře vůbec. Velmi pozitivně hodnotím úvod ke knize, který poskytuje mnoho cenných informací nejen o hrdelních zločinech a jejich trestání, ale i o velkobítešském právním okruhu, o historii města Velká Bíteš apod.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Smolná kniha velkobítešská (1556-1636) v seznamech

středověk 16.-17. století zločiny Velká Bíteš