Čierna ruža přehled

Čierna ruža
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536374/bmid_slzotvorca-cierna-ruza-661ab92ee8ac9.jpg 4 110 110

Slzotvůrce / Slzotvorca série

1. díl

Medzi múrmi sirotinca Hrob, kde Nica vyrastá, sa pri plameňoch sviečok mali vo zvyku rozprávať tajuplné príbehy a legendy. Najznámejšou je tá o Slzotvorcovi, tajomnom remeselníkovi s očami čistými ako krištáľ, ktorý dokázal prebudiť emócie a priviesť ľudí k slzám. Lenže teraz má Nika sedemnásť a na jej vlastné prekvapenie sa ocitá v starostlivosti manželov Miliganovcov. Nevybrali si však len ju, a ak sa nechce vrátiť do domova, musí nájsť svoju silu a zabojovať o šťastie, po ktorom túži. Dokáže aj napriek traume nájsť svoj skutočný domov? A dá sa vôbec bojovať s láskou a pocitmi, ktoré ju privádzajú do šialenstva, alebo by mala skôr bojovať o túto lásku? Ako sa Nika postupne zoznamuje so svojím okolím, nachádza priateľstvá a silu postaviť sa za to, po čom túži.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Cosmopolis

Fabbricante di lacrime , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čierna ruža. Přihlašte se a napište ho.

suiteki
31.05.2024 5 z 5

Byla úžasná! Příběh trhal, kousal,laskal a do samého konce nepustil.
Autorka vytvořila naprostý skvost a já vím, že si ji přečtu minimálně ještě jednou, vlastně mám chuť se do ní pustit znovu hned teď. :)

VendelinkaC
28.05.2024 5 z 5

Nevím, co říct... Tohle mě úplně dostalo. Celý příběh mi přijde temný, smutný, ale zároveň plný naděje a lásky. Hlavní postavy jsou komplikované, plné traumat, osamělé, bažící po lásce, z které zároveň mají strach. Nejednou jsem byla naměkko, uvědomila si, jak věci, které jsou pro nás samozřejmé, jsou pro někoho nepředstavitelné, dostala mě vděčnost, jakou Nika projevovala za všechno, její krásně vykreslená jemnost. Ona skutečně byla světlem, které prosvětlilo Rigelovu temnotu. Dozvědět se, co se vlastně děje v hlavě jemu trvalo déle, ale pak do sebe všechno zapadlo. A chemie mezi hlavními hrdiny byla naprosto skvělá. Je to příběh hlavně o naději, o uzdravování se, o hojení jizev, které nejsou vidět a o lásce dvou polámaných duší, jejichž střepy díky tomu do sebe krásně zapadly.

Lee7
19.05.2024 4 z 5

Zajímavá kniha, vůbec jsem nečekala jak mě dostane.

Holly, Stříbrné hrdlo a další knižní novinky (20. týden)

12.05.2024

Brána pekel, Nelítostný princ a další knižní novinky (37. týden)

10.09.2023

„A dívenka řekla vlkovi: „Jaké máš velké srdce!“ „To je jenom můj hněv.“ A ona řekla: „Ty máš ale velký hněv.“ „To abych před tebou ukryl srdce.“

Kniha Čierna ruža v seznamech

v Právě čtených18x