Slovenský štát 1939-1945: Vojna, spoločnosť, život přehled

Slovenský štát 1939-1945: Vojna, spoločnosť, život https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416458/bmid_slovensky-stat-1939-1945-vojna-spol-opj-416458.jpg 5 8 8

Obdobie Slovenského štátu dodnes vzbudzuje kontroverzie. Desiatky priložených artefaktov prinášajú fascinujúci pohľad na temné i svetlejšie momenty slovenskej histórie počas druhej svetovej vojny. Na spojenectvo s Treťou ríšou poukazujú telegramy medzi Hitlerom a Tisom, tragédiu holokaustu dokladá potvrdenie „Nie je Žid“, úlohu cirkvi list Pápeža Pia XII. Život obyvateľov spoznáte vďaka rozkladacej mape Bratislavy, pohľadniciam či slovenským bankovkám. O odpore v priebehu SNP prehovárajú partizánska legitimácia aj povstalecký časopis Útok. Ako komplikované bolo toto obdobie moderných slovenských dejín, ukazujú povojnové hlasy za i proti omilosteniu odsúdeného prezidenta Tisa. Fascinujúca cesta druhovojnovým Slovenskom.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovenský štát 1939-1945: Vojna, spoločnosť, život. Přihlašte se a napište ho.

konicekbily
21.08.2020 5 z 5

Sborník dokumentů, artefaktů, fotografií, citátů, audionahrávek a průvodního textu dává nahlédnout do příčin vzniku, trvání a konce samostatného Slovenska v souvislosti s děním v Evropě v letech 1938 - 1945. Měl jsem to štěstí, že jsem téměř šest roků během mého vysokoškolského studia žil na Slovensku a tak znám komplikovanou situaci ve vztahu k hodnocení té doby. Myslím si, že se kolektivu autorů podařilo sestavit dokument, ze kterého si každý může udělat svůj názor na dějiny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slovenský štát 1939-1945: Vojna, spoločnosť, život v seznamech

v dalších seznamech1x