Slovanské pohádky přehled

Slovanské pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57722/bmid_slovanske-pohadky-Fn4-57722.jpg 5 20 20

Soubor 58 pohádek v různých provedeních vycházejících z ústní lidové slovesnosti slovanských národů.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovanské pohádky. Přihlašte se a napište ho.

Pablo70
15.04.2023 4 z 5

Mám vydání z r. 1940. Jsou to pěkně drsné pohádky. Hned na straně 41 zabíjí otec své děťátko a dává je upéct. A vůbec pečou se tu lidi moc často! Bída zařízla a upekla krejčího, finta Sedej na lopatu je tu v několika verzích. A upečená dcera Jaga- Bura stojí za to! To je počteníčko jako z dnešních thrillerů! A ještě ji baba Jaga snědla
České pohádky nejsou až tak syrové a vůbec: pro pozdější vydání byly ty nejdrsnější pohádky upraveny. Erben požadoval autenticitu a dosáhl ji. Od doby, kdy žil, se svět hodně změnil. Jak asi vypadaly původní verze pohádek tak 100/200 let před Erbenem?

gonga
25.08.2020 5 z 5

Vedle Krásy nesmírné ty nejkrásnější pohádky.

Berken
10.01.2017

Myslím si že tato kniha by si jistě zasloužila nové vydání. Určitě by tím na sebe navázala daleko více čtenářů.

Nejnovější vydání je přece z roku 1974!!!!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slovanské pohádky v seznamech