Slovácko sa nesúdí přehled

Slovácko sa nesúdí
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399018/slovacko-sa-nesudi-7GE-399018.jpg 5 166 166

V humoristické knížce Slovácko sa nesúdí autor navazuje na předešlou práci Slovácko sa súdí. Znovu před čtenářem ožívá žírný kraj slunce a vína s rázovitými typy slováckých Dolňáků, jak je známe z pláten Úprkových. Spolu se stařečkem Pagáčem a jeho přáteli prožije řadu veselých i smutných dobrodružství, jak je život přináší. Galuška vystupuje jako básník života, jeho pohled postrádá ironii, je laskavý, chápající.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slovácko sa nesúdí. Přihlašte se a napište ho.

Kůň669
21.05.2024 5 z 5

Snad ještě o chloupek lepší, jak první knížka. Vyprávění stařečka Pagáča je osobnější a snadno vám tak přiroste k srdci. O to víc mám pocit, že se stařeček za stránkami uculuje jakou čertovinu vám to dokázal nakecat.

DzordanoChruno
29.02.2024 4 z 5

Pekná, vtipná knižka z doby, keď bol svet ešte analógový. Neviem, či sa jedná o autorskú tvorbu, alebo sú tam aj "sobrané ftipi", ktoré sa tradične rozprávali v miestnych sklípkoch. Každopádne pobavilo. Len mi je ľúto, že som nerozumel každému slovu, ale zase keby to nebolo písané v nárečí, nebolo by to ono.

Lucissia
30.12.2023 4 z 5

Milučké, ale že by se od toho nedalo odtrhnout, to zase ne. Ale pěkné. :-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Po všeckém hovno, enem po včelách med.

Kniha Slovácko sa nesúdí v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech2x