Slon mizne přehled

Slon mizne https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312433/bmid_slon-mizne-2Cx-312433.jpg 4 45 45

Kultová zbierka poviedok najúspešnejšieho japonského spisovateľa súčasnosti. Haruki Murakami je bezpochyby najznámejším a najprekladanejším súčasným japonským autorom. Zbierka poviedok Slon mizne obsahuje sedemnásť krátkych prozaických textov, ktoré v rokoch 1980 až 1991 vychádzali prevažne časopisecky a neskôr sa stali súčasťou iných zbierok. Poviedky, tak ako sú usporiadané v tejto zbierke, vyšli v anglickom preklade v roku 1993, v japončine až o dvanásť rokov neskôr. Podobne ako iné Murakamiho diela, aj tieto príbehy sú utkané z jemných vlákien každodennej reality a fantazijných prvkov a autor v nich opisuje rôzne spôsoby, ako sa ľudia dokážu vyrovnať s pocitmi straty a osamelosti v modernom svete. Titul vyšiel v anglickom jazyku pod názvom The Elephant Vanishes.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Slovart (SK)

象の消滅 (Zó no šómecu) , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slon mizne. Přihlašte se a napište ho.

Leyla
18.05.2023 3 z 5

"tento" Murakami ma až tak neoslovil, najviac ma zaujala poviedka Mlčanie .. ešte stále však na mňa čaká Kafka na pobreží !

keny
10.08.2021 4 z 5

Já prostě budu vždy číst vše od Murakamiho a vždy budu nekriticka, protože díky němu jsem začala číst japonské autory, milovat tuto zemi, toužit ji navštívit, kupovat si japonské věci...
A tak jsou pro mě prostě některé jeho knihy dobré , některé výborné a některé nepřekonatelné

Martinmmm
12.03.2021 4 z 5

Niektoré poviedky výborné, niektoré celkom dobré a niektoré poslabšie..z tých silnejších spomeniem Mlčanie, Family Affair, Podpaľovanie stodôl alebo Spánok

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slon mizne v seznamech

v Právě čtených4x