Slepý vrah přehled

Slepý vrah https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532154/bmid_slepy-vrah-66047c29d0000.jpg 4 149 149

Vyše osemdesiatročná Iris Chaseová, protagonistka tohto rozsiahleho a pozoruhodného románu, spomína na svoj pohnutý život, najmä na tragickú smrť svojej mladšej sestry Laury. Jej rozprávanie obsiahne takmer celé 20. storočie s mnohými turbulentnými udalosťami, ktoré ovplyvnia osudy všetkých románových postáv, a preplieta sa so strhujúcim sci-fi príbehom o slepom vrahovi, ktorý si počas tajných stretnutí rozprávajú dvaja nemenovaní milenci – manželka bohatého priemyselníka a mladý socialista z opačnej strany spoločenského spektra. Román je prenikavou sondou do života žien ovládaného spoločenskými konvenciami a dobovými predsudkami, autorka zaň dostala Bookerovu cenu. Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.... celý text

Literatura světová Romány Historie
Vydáno: , Slovart (SK)

The Blind Assassin , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slepý vrah. Přihlašte se a napište ho.

regulax
15.01.2023 2 z 5

Nebyl to můj šálek kávy, ale přesto stojí za přečtení. Sofistikovaně umělecký pohled na tradiční témata jako je nešťastný rodinný život, nevěra či politika.

teeyinka
02.12.2022 3 z 5

Souhlasím s tím, že je těžké se do knihy začíst, některé první strany a dlouhé popisné pasáže jsem přeskakovala a říkala si, jestli touto knihou chci ztrácet čas. Nakonec jsem tomu dala šanci a kolem 80. strany to začalo být pomalu zajímavé. Nakonec se z toho vyklubal dobrý nápad a kritika společnosti.

alishek
26.11.2022 4 z 5

Komplikovaný životní příběh, který je prolozen dalším příběhem, ze začátku jsem se do knihy nemohla zacist, ale pak mě příběh vtahl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (2)

2000 - Hammett Prize