Náměsíčná přehled

Náměsíčná https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344100/bmid_namesicna-5pI-344100.jpg 3 59 59

Mrazivý, vzrušující psychothriller o lžích, ztrátách a touhách skrytých v hlubinách spánku… Krásná Annalee Ahlbergová zmizela. V noci odešla z domu a zůstal po ní jen útržek noční košile na větvičce uschlého stromu u řeky. Městečkem se šíří strach a fámy. Stala se obětí zločinu, nebo opustila manžela a dvě dcery, aby mohla začít jiný život? Její rodina však ví, k čemu došlo. Není to poprvé, co se Annalee vydala na bizarní noční výpravu – je totiž náměsíčná. A není to poprvé, co se kvůli tomu ocitla v ohrožení. Její starší dcera Lianna má dosud v živé paměti, jak matce zabránila vrhnout se z mostu do řeky. O náměsíčnosti ví své i detektiv Gavin Rikert, který zmizení vyšetřuje. Snad právě to na něm Liannu přitahuje – ale co všechno ho vlastně spojuje s Annalee? A kdo ještě před Liannou ukrývá tíživá tajemství?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Sleepwalker , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Náměsíčná. Přihlašte se a napište ho.

Adriena838772
04.02.2024 5 z 5

Moc dobrá knížka a mě se to líbilo

maličkán
23.10.2023 3 z 5

První polovina knihy hodně nezáživná, pak se to trochu rozjede, posledních 70 stránek jsem musela dočíst naráz. Za ten závěr nakonec 3 hvězdičky.

Lenka.Vílka
12.03.2021 4 z 5

"Waking Dream - Natalie Walker"

Po přečtení anotace jsem si knihu zařadila do kategorie knih hned vedle Rachel Abbott. A doporučujícího Harlana Cobena na obálce. Že autor jisto jistě cílí též na tuhle základnu čtenářek. Coben je za mě lepší než Abbott a po dočtení mohu říct, že jsem z knihy měla pocity smíšené jako z knih Rachel, ne pocity nadšení jako z knih Harlana.

A proč jsem si tedy knihu přečetla? Protože jí napsal autor Letušky. Bohužel mu u nás vyšla pouze kniha Náměsíčná, jinak bych začal rovnou Letuškou. Stačilo by mi, pokud je alespoň z poloviny tak dobrá, jako její adaptace. Mmch docela mě překvapilo, že ani kvůli tomu u nás kniha nevyšla. Když je teď trend, aby znovu vycházelo skoro všechno, co natočí Netflix. Ale tohle dávali na HBO, tak asi proto :D

Tak jsem se hodila do zenu (ať už to znamená cokoliv) a pustila se do čtení.

Co jiní autorovi vyčítají jako opakování popisu situací, beru jako pohled z jiné strany, ke kterému se vždy něco dalšího přidá a hned to působí značně jinak. A přesně to by mělo být ve správném psychologickém románu za mě vždycky...

Co mi ale vadilo, byla jiná věc. On ví, že je jeho žena náměsíčná. I když teď se to zlepšilo. Ale dřív se to dělo vždy, když někam odjel. A on si odjede na služebku a nechá svoje dvě dcery s ženou jako experiment? To by ještě šlo, ale to ani nezařídí, aby tam byl někdo další, když doma není on? Jistě bez toho by nebyla zápletka. Ale v tomhle stavu působí zápletka děravěji než cedník. Spíš jako hrnec, kterému se upálilo dno a odpadlo :(

Je tenhle nepoměr logiky dostatečný k tomu, aby čtenář četl dál? Já nevím.
Já ale chtěla zjistit, proč se manža chová jako debil a zda to manželka nehrála :D

Kniha čtivá rozhodně je. A hodně. Možná proto první polovina, kdy se toho moc nestane (no nestane se tam nic), utekla tak rychle a nebyla to nuda. Jenom to věčný kvákání tý mladý žáby nad užasností pana detektiva (nejsem si vědoma, že něco detektivoval, ale zůstaňme v termínu "detektiv") a co si vezme na další rande s ním. To bylo na ble, když to bylo takhle roztažený na tolik stran.

Pokud do knihy půjdete s myšlenkou, že máte chuť na něco lehčího, bude se vám to líbit. A je to vážně jenom o té naměsíčnosti, bacha na to. Jenom škoda, že jsem tam nenašla nic "wow". Krom konce. Tedy, ten musel být povinně na "co?!", jinak by tu knížku nezachránil :/ a zachránil :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Náměsíčná v seznamech

zmizení lidí náměsíčnost ztráta matky thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Chris Bohjalian