Slečna Marplová: 12 nových príbehov přehled

Slečna Marplová: 12 nových príbehov
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/509348/bmid_slecna-marplova-12-novych-pribehov-KJp-509348.jpg 4 114 114

Dvanásť nových príbehov Dvanásť skvelých autoriek Jedna Jane Marplová Slečna Jane Marplová, jedna z najslávnejších postáv kráľovnej zločinu Agathy Christie, sa dodnes teší mimoriadnej obľube. Jej príbehy boli adaptované do podoby divadelných hier, filmov i televíznych seriálov. Teraz sa vracia na knižné stránky prvý raz po štyridsiatich šiestich rokoch, aby vyriešila tucet nových záhadných prípadov, hodných jej bystrého umu a hlbokej znalosti ľudskej povahy. Výnimočná zbierka poviedok s názvom Slečna Marplová 12 nových príbehov, autorizovaná dedičmi Agathy Christie, vznikla s cieľom priblížiť Jane Marplovú novej generácii čitateľov. Je kolektívnym dielom dvanástich medzinárodne úspešných britských autoriek, ktoré spojila láska k dielu Agathy Christie, predovšetkým k príbehom so slečnou Marplovou. A hoci každá z nich zobrazila túto ikonickú postavu po svojom, spoločne sa im podarilo zachovať charakteristické črty svojráznej starej dámy, ktorá svojím dôvtipom a dedukčnými schopnosťami zatienila aj profesionálov zo Scotland Yardu. Nové poviedky so slečnou Marplovou zaujmú každého fanúšika Agathy Christie i klasickej detektívky originálnymi námetmi, medzi ktorými nechýbajú zločiny z vášne, lásky, žiarlivosti, vydierania či pomsty, ktoré sa neodohrávajú iba v tichých dedinkách na malebnom anglickom vidieku, ale i v rušných veľkomestách ako New York alebo Londýn, či dokonca na palube zaoceánskeho parníka. Kniha Slečna Marplová 12 nových príbehov je nádhernou poctou súčasných renomovaných autoriek Agathe Christie a zároveň nám všetkým príťažlivým spôsobom pripomína, prečo je Jane Marplová najslávnejšou amatérskou detektívkou všetkých čias.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Marple: Twelve New Mysteries , 2022

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slečna Marplová: 12 nových príbehov. Přihlašte se a napište ho.

jiri9568
16.04.2024 3 z 5

Nektere povidky byly super, ale nektere byly slabsi

LuckaDea
09.04.2024 3 z 5

V první řadě musím vyzdvihnout vzhled knihy. Knížka je opravdu krásná. Bohužel mě už tolik nezaujal obsah. Jednotlivé detektivní příběhy se čtou dobře a rychle ubíhají, ale přijdou mi převážně takové nedotažené. Jako by v průběhu psaní autoři zjistili, že jim dochází stránky, a tak příběh rychle ukončí. Většinou mi tak přišlo, že hlavní postava vyřešila případ na základě jen pár indicií. Kvůli tomu se mi rozřešení případů zdálo často až neuvěřitelné. Některé příběhy ale byly o něco lepší a čtivá knížka byla, takže hodnotím jako průměr.

konicekbily
20.12.2023 4 z 5

Pokus o pokračování detektivních povídek se slečnou Marplovou ve stylu Agathy Christie mi připadá úspěšný. Ve většině povídek jsou odkazy na prostředí nebo postavy původní tvorby. Některé zápletky se mi moc nelíbily, ale celkový dojem je kladný.

Kniha dvou cest, Dotek jako led a další knižní novinky (6. týden)

05.02.2023

Dvanáctý ročník KNIHOMÁNIE startuje v pátek 21. října 2022

21.10.2022

Vychází Vypravěč, Magie havranů a další knižní novinky (41. týden)

09.10.2022

Kniha Slečna Marplová: 12 nových príbehov v seznamech