Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie přehled

Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/258110/mid_slavne-ceske-lebky-antropologicko-l-chI-258110.png 5 13 13

Kniha je výsledkem dlouhodobé odborné práce a příprav a autor v ní soustředil svůj zájem na vybrané jedince z dob »lovců mamutů« z archeologických nalezišť na jižní Moravě, dále na osobu Karla IV. a jeho »utajený úraz« v mládí, a nakonec na osobnost hudebního génia Bedřicha Smetany, který jako chlapec utrpěl úraz, jenž byl zřejmě prvotní příčinou jeho pozdějšího ohluchnutí.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie. Přihlašte se a napište ho.

Historikbohouš
30.01.2021 5 z 5

Kniha dobra i historie akorát mohlo být víc obrázku

klotylda.ln
25.02.2020 5 z 5

Profesor Ramba mě nikdy nezklamal. Tajemství Karla IV. bylo pro mě ještě o něco zajímavější, ale i tato kniha je úžasná.

Agynek
14.04.2016 5 z 5

Velice zajímavá kniha! Smetany mi bylo skutečně líto, a příjemně jsem byla překvapená, jaký byl Karel IV nezbeda :o)) Jen škoda, že tam nebylo více o dalších lebkách českých osobností..

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie v seznamech

v Právě čtených1x

antropologie

Jiří Ramba
česká, 1940 - 2023
2015  53%Tajemství Karla IV.
2005  94%Slavné české lebky - Antropologicko-lékařské nálezy jako pomocníci historie
2020  100%Záhada nemoci Karla IV.: Osobnosti českých dějin z perspektivy obličejové chirurgie
2023  90%Osudná hra Bedřicha Smetany