Sklepní práce přehled

Sklepní práce https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92489/bmid_sklepni-prace-K7P-92489.jpeg 4 50 50

Autokonfesní próza z počátku 70. let vypráví misantropicky podbarvené malostranské příběhy a postřehy, které jsou volně prokládány rozjímáním o životě, filozofii a lásce. Vypravěč se stylizuje do polohy intelektuálského vandráka potloukajícího se po hospodách – hlavním námětem knihy je lidská bída, jejímž zosobněním je vypravěč sám. Exilové vydání. Ilustrace Jan Kristofori. Obálku s použitím ilustrace Jana Kristoforiho navrhla Barbora Munzarová.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sklepní práce. Přihlašte se a napište ho.

KaLiBi
12.07.2023 2 z 5

První setkání s panem Bondym a upřímně.. asi to nebude nic pro mě. V knize je spousta dobrých myšlenek, ale také hodně zdlouhavých a náročných pasáží, ze kterých mě až bolela hlava. Navíc musím upřímně uznat, že na některé části je má jazyková zásoba krátká a textu jsem tedy nejspíš ani správně neporozuměla. Jako ukázka díla od autora dobrý, ale moje oblíbená kniha to nebude.
"Máme neodolatelné nutkání vlézti do prdele a tím se domnívat, že jsme nejlíp v skrytu a v bezpečí."
"Rodit děti do světa, o němž zřetelně vím, že bude čím dál horším a krutějším peklem, rodit děti, o jejichž budoucím osudu nemohu, byť bych byl sebevětším fantastou, předpokládat nic víc, než že budou stejnými bezprávnými otroky, jako jsem já sám (ne-li ještě ubožejší, i když budou mít televizi i na náramkových hodinkách) - to je možno označit jediným způsobem: že je to perverzní v tom nejhorším slova smyslu."
"Budeš-li mít to neštěstí, že nezestárneš, pak budeš stále jenom prchat."

hell8939
15.08.2021 5 z 5

bylo to napůl filozoficko-politologický zamyšlení a napůl jenom prochlastaný storky fyzicky i psychicky nemocnýho pražskýho frajera, což byla kombinace která mi teda naprosto učarovala

ozzak
10.04.2021 5 z 5

skvělá napůl filosofická a napůl prozaická Prace se 70 let od Egon Bondy

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sklepní práce v seznamech

v Právě čtených1x