Skandar a zloděj jednorožců přehled

Skandar a zloděj jednorožců
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536496/bmid_skandar-a-zlodej-jednorozcu-661e2cce0aede.jpg 4 61 61

Jednorožci / Skandar série

JEDNOROŽCI NEPATŘÍ DO POHÁDEK, PATŘÍ DO ZLÝCH SNŮ Tyto smrtelně nebezpečné stvůry může zkrotit jen jezdec, který jim pomáhal se vylíhnout. Skandar Smith chtěl odmalinka jezdit na jednorožci a teď konečně nastala chvíle podstoupit zkoušku z líhnutí, která rozhodne o tom, jestli mu bude souzeno podílet se na vyklubání jednorožce. Ke zkoušce však není připuštěn, a když navíc tajemná, děsivá postava přezdívaná Jehla ukradne nejmocnějšího jednorožce na světě, ukáže se, že jezdit na jednorožci je mnohem nebezpečnější, než si Skandar kdy uměl představit. Tváří v tvář magii živlů, urputným bitvám na obloze, prastarým tajemstvím, napínavým závodům a samozřejmě i krvežíznivým jednorožcům začíná Skandarovi docházet, že se se svými přáteli ocitl ve velkém nebezpečí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: audiokniha , Audiotéka , Host

Skandar and the Unicorn Thief , 2022

Interpreti: Petr Neskusil

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skandar a zloděj jednorožců. Přihlašte se a napište ho.

Gi-Gi
16.10.2023 4 z 5

Nový svět a jednorožec rozhodně není růžovej a neprdí duhu :-), jinak klasika - je tam kde nemá, je divnej nebo zázračnej nebo jen jinej, má partu kámošů a svýho "draca malfoye". Ale bylo to nový a líbilo se mi to. už jenom tím pojetím...
takže bezva

cestina_s_linus
05.09.2023 5 z 5

Percy Jackson a zloděj blesků... teda... pardon! Skandar a Zloděj jednorožců... :D Je docela jednoduché si tyto knihy zaměnit, protože jsou si podobné, ale zároveň své.

Kniha je určena mladším čtenářům, ale i já (ve svých 20+ letech) jsem se dokázala do knihy zamilovat a nechat se unášet příběhem Skanadara.

Ke knize nemám nějaké "velké výtky" - pouze strana 12 - nechybí tam náhodou slovíčko? V úplně poslední větě? :D

Časové skoky jsou zde nezbytné (kniha má být "průletem" jedním studijním létem), ale nijak nenarušují vyprávění a neuvádí čtenáře do nepřehledných situací. Akce zde sice není mnoho, ale beru to tak, že jsme se museli se světem a postavami poznat.

S postavami lze navázat pouto a po chvíli s nimi prožíváte jejich (ne)zdary... a těch vtipných hlášek!

Knihu doporučuji všemi deseti a myslím si, že by mohla i "nečtenáře" zaujmout!

maria3444
31.07.2023 4 z 5

Skandar a zloděj jednorožců

Dočítala som Skandara a zledeja jednorožcov a tento príbeh pre mňa bol ako objatie. Nečítam veľmi middle grade ale toto bolo krásne. Jednorožce, mágia, živly, kamarátstva, záhady... Za mňa veľmi veľmi fajn príbeh, ktorý rozhodne nadchne aj starších čitateľov, ktorí už dávno nečítajú middle grade knihy.
Je to podané jednoduchšie a celkovo celý svet má nejaké muchy, ale rozhodne to neovplyvnilo kvalitu knihy.
Táto recenzia asi nebude dlhá, pretože toho nechcem veľa vyzradiť iba poviem, že si ma získala.
Kto milujete jednorožce a chce si trochu oddýchnuť od zložitých svetov toto sa vám bude páčiť.

Za recenzný výtlačok chcem poďakovať @hostbrno #spolupraca

Vychází Mrtvá zóna, Temný amulet a další knižní novinky (39. týden)

25.09.2022

Knížky ke Dni dětí

24.05.2022

Láska a jiná slova, Smějící se bestie a dalších 60 knižních novinek (17. týden)

24.04.2022

Kniha Skandar a zloděj jednorožců v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech4x