Skandální aféra Josefa Holouška a jiné případy přehled

Skandální aféra Josefa Holouška a jiné případy https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200456/skandalni-afera-josefa-holouska-a-j-Qzo-200456.jpg 4 7 7

Kapitoly z románu-fejetonu z roku 1926. Skandální aféra Josefa Holouška - satirická novela líčí, jak noviny rozpoutaly pomlouvačnou kampaň proti naprosto nevinné osobě. Hrdina se nemůže bránit, zbývá mu jen čekat až aféra utichne.

Vydáno: , Teapot

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skandální aféra Josefa Holouška a jiné případy. Přihlašte se a napište ho.

Pirkus
21.10.2016 5 z 5

90 let a stále, řekl bych, aktuální. Podobné "aféry" můžeme zažívat i v dnešní době a nejen v novinách, ale i v televizi.

Použiji větu z knihy: "Vždyť to bylo v novinách." Sdělovací prostředky bereme jako nejvyšší pravdu, aniž bychom ve většině případů (nechci všechny házet do jenoho pytle) zjišťovali více informací a zajímali se do hloubky o danou problematiku. Vždyť je přeci snadnější v dnešní době pouze konzumovat, když je tolik obsahu a nekontrolovat. Nezjišťovat.

A ačkoliv se "aféra" četla jedním dechem, konec se dal tak trochu očekávat. A očekával jsem konec trochu lepší. Tento byl takový obyčejný. Zatímco celý příběh udržoval člověka v napětí, co bude dál, konec příběh rychle zakončil a cítil jsem se trochu podveden, že jsem dostal "jen" toto. Ale každopádně 5*, protože se jedná o velice povedené dílo.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Skandální aféra Josefa Holouška a jiné případy v seznamech

v Právě čtených1x