Skandál milosrdenství přehled

Skandál milosrdenství https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491244/bmid_skandal-milosrdenstvi-pa1-491244.jpg 4 2 2

Knihu Skandál milosrdenství připravil arcibiskup Grzegorz Ryś k novému vydání již ve Svatém roce milosrdenství, který vyhlásil papež František (2015); k českým čtenářům se dostává až nyní. Autor je vynikající znalec Božího slova i lidských srdcí, jeho texty i kázání působí jako živá voda. Není divu, že v Polsku oslovují tisíce lidí. Milosrdenství je velkým Božím tajemstvím a v očích lidí obrovským skandálem… Neklade si podmínky, nezná žádné hranice. Dává se zdarma. (z úvodu autora)... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Skandál milosrdenství. Přihlašte se a napište ho.

lenka0383
15.11.2022 3 z 5

Mozaika biblických příběhů, ve kterých v hlavní roli vystupuje (ne)milosrdenství. Na příbězích z Bible autor ilustruje, že je Bůh milosrdný, někdy až skandálně za hranicí našeho chápání. Asi nemůžu říct, že by mi kniha sdělila něco zásadně nového. Jsme hříšní, ale Bůh nás miluje, což my si nezasloužíme, protože jsme hříšní... a tak dále. Občas se našel nějaký osvěžující poznatek, třeba kapitola o obětování Izáka byla zajímavá. Kniha může být i dobrou přípravou na svátost smíření.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Skandál milosrdenství v seznamech

2004  59%Inkvizice